Mniejsze dotacje pieniężne dla emigrantów od września.

Mniejsze dotacje pieniężne dla emigrantów od września w Niemczech

 

Od września 2019 roku ponownie pojawią się ważne innowacje, które będą miały wpływ na codzienne życie.

Od 1 września 2019 roku wejdzie w życie zmieniona ustawa o świadczeniach dla osób ubiegających się o azyl, a świadczenia dla osób ubiegających się o azyl w Niemczech zostaną ponownie określone.

Z świadczenia pieniężnego dla osób ubiegających się o azyl przyszłe koszty energii elektrycznej i utrzymania mieszkań zostaną rozdzielone. Zapotrzebowanie jest następnie przekazywane jako wkład niepieniężny. „Obniża to stopy podaży pieniądza – jednak usługi są w pełni świadczone”, podkreśla rząd federalny.

Osoby, które nie mieszkają w domach zbiorowych, otrzymają dziesięć euro mniej miesięcznie dzięki nowej regulacji, co oznacza, że ​​świadczenie spadnie z 354 do 344 euro miesięcznie.

Ale także dla dorosłych w mieszkaniach zbiorowych wprowadzono nowy, niższy poziom wymagań. Dla nich kwota pieniędzy spada do 310 euro.

Osoby ubiegające się o azyl oraz osoby kończące szkolenie zawodowe lub studia mogą nadal otrzymywać świadczenia na podstawie ustawy o świadczeniach dla osób ubiegających się o azyl po 15. miesiącu pobytu w Niemczech. Jak dotąd nie było to możliwe. Dlatego wielu zrezygnowało ze szkolenia lub studiów z powodów finansowych – czemu nowy rząd chce zapobiec rządowi federalnemu.
Za ich pomoc pracownicy otrzymują opłatę na wyżywienie w wysokości 25-30 euro

W przypadku dzieci do piątego roku życia nic się nie zmieni. Ale dla osób w wieku od 6 do 13 lat składka wzrasta o 26 euro. Osoby ubiegające się o azyl, które ukończą kształcenie lub studia zawodowe, mogą w przyszłości również otrzymywać świadczenia na podstawie ustawy o azylantach po 15 miesiącu pobytu w Niemczech.

Agnieszka W

 

 

28 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Benefity i ekonomia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*