Mniejsza liczba deportacji uchodźców w Niemczech w tym roku.

Mniejsza liczba deportacji uchodźców w Niemczech

 

Badanie przeprowadzone przez niemiecką agencję prasową (DPA) wykazało, że spadek deportacji był szczególnie wyraźny w Saksonii, gdzie liczba ta spadła o połowę co miesiąc w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy roku w porównaniu z tym samym okresem w 2016 r.

Tylko dwa landy, Nadrenia Północna-Westfalia i Nadrenia-Palatynat odnotowały znacznie więcej deportacji w tym roku niż w ubiegłym.

Niemal 22 200 osób w Niemczech zostało deportowanych do ich ojczyzny w okresie od stycznia do końca zeszłego miesiąca, według Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W ubiegłym roku liczba ta była wyższa i wynosiła 25 400 osób.

Do końca listopada 2017 r. liczba uchodźców, którzy dobrowolnie opuścili Niemcy, wyniosła prawie 27 900 – o 20 000 mniej niż w tym samym okresie w 2016 r. (47 172).

Po napływie osób, które przybyły do ​​Niemiec w poszukiwaniu azylu w 2015 i 2016 r., liczba deportacji i wyjazdów znacznie wzrosła. Ale teraz odnotowano wyraźny spadek.

Teoretycznie osoby ubiegające się o azyl, których wnioski odrzucono, są zagrożone deportacją. Osoby zmagające się z deportacją mają możliwość dobrowolnego opuszczenia kraju i otrzymania wsparcia finansowego.

Od kilku miesięcy rządy federalne i stanowe zachęcają osoby ubiegające się o azyl do powrotu do ojczystych krajów. Utworzono centra koordynacyjne ds. repatriacji, a także usługi doradcze, infolinie telefoniczne, internetowy portal informacyjny i zwiększoną pomoc finansową dla osób dobrowolnie wracających.

Jak dotąd w tym roku odrzucono około 39 procent wszystkich wniosków o azyl. Według Instytutu Badań nad Zatrudnieniem (IAB) w Niemczech mieszka obecnie 600 000 osób, którym udzielono azylu. Dwie trzecie z nich ma pełny azyl, a trzecia część ma inną formę azylu znaną jako ochrona uzupełniająca.

Ale zdecydowana większość tych, którym odrzucono aplikacje, zostaje. Pod koniec zeszłego roku około 556,499 osób nadal mieszkało w Niemczech pomimo odrzucenia wniosku o azyl. Cztery na pięć z tych osób było w kraju od co najmniej sześciu lat.

Konrad W

25 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*