Minister przeprasza za kielbaski z wieprzowiny na targach

Minister przeprasza za kielbaski z wieprzowiny na targach

 

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych już w tym tygodniu żałuje, że serwuje kiełbaski wieprzowe na konferencji  w Berlinie.
Różnorodne niemieckie kiełbaski sa prezentowane na targach rolniczych w Berlinie
Ministerstwo oświadczyło, że wybór żywności został opracowany z myślą o „zróżnicowanej frekwencji religijnej” na Niemieckiej Konferencji  w Berlinie.

Ale przeprosił „jeśli ludzie poczuli się obrażeni w swoich uczuciach religijnych”.

Imprezę prowadził minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer, który w marcu powiedział, że islam „nie należy do Niemiec”.

Większość uczestników konferencji islamskiej to muzułmanie, donosiły media lokalne. Zgodnie z islamskim prawem muzułmanie nie mogą jeść wieprzowiny.

Oferowany rodzaj kiełbasy to kiełbasa typu „blutwurst” lub „kaszanka”, która składa się ze składników, w tym ze świńskiej krwi, wieprzowiny i bekonu.

 

Tuncay Özdamar
@TuncayOezdamar
Auf der #Islamkonferenz gestern in Berlin gab es wieder Schweinefleisch auf dem Buffet. Es wurde Serwis serwujący Blutwurst. Halal İnşallah.
Welches Zeichen będzie Seehofers Innenministerium damit setzen?
Ein wenig Respekt vor Muslimen, die kein Schweinefleisch essen, wäre angebracht.

W odpowiedzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dodało, że serwowało 13 dań, w tym potrawy halal, wegetariańskie, mięsne i rybne, i stwierdziło, że wszystkie posiłki w bufecie zostały wyraźnie oznaczone.

Agnieszka W

 

1 grudnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*