Miesięczna kwota bez podatku 1250 € dla samotnych i 1950 € dla par. Niemcy

Miesięczna kwota bez podatku 1250 euro dla samotnych i 1950 dla par. Niemcy

 

Po godzinach negocjacji rząd niemiecki osiągnął kompromis w kwestii podwyższenia emerytur dla emerytów o niskich dochodach oraz zarobków. Konserwatyści Merkel i środkowo-lewica SPD patrzyli na tę kwestię od miesięcy.

Niemiecki rząd zawarł porozumienie w niedzielę, aby zagwarantować podstawową emeryturę dla pracowników o niskich dochodach po miesiącach rosnących napięć związanych z problemem, który groził wywołaniem kryzysu rządowego oraz wyzszą kwotę od podatku.

Centroprawicowa Chrześcijańscy Demokraci (CDU) kanclerz Angeli Merkel i ich bawarska siostrzana partia, Christian Social Union (CSU), zastanawiają się nad swoim partnerem koalicyjnym, centrolewicowym socjaldemokratami (SPD), nad tym, jak zrealizować plan .

W przyszłości osoby, które otrzymują małe emerytury, mimo że wpłacają do systemu od dziesięcioleci, powinny spodziewać się więcej pieniędzy.

Malu Dreyer, pełniący obowiązki szefa SPD, uznał umowę za „kamień milowy”. Impas związany z podstawowym planem emerytalnym i gwałtowne spadki w wyborach państwowych sprawiły, że członkowie SPD zagrozili rezygnacją z koalicji.

Plan ma kosztować dodatkowe 1,5 miliarda euro (1,65 miliarda dolarów), powiedział lider partii CSU Markus Söder. Kompromis został uzgodniony po ponad pięciu godzinach negocjacji między liderami partii.

Niemiecki rząd zgodził się wprowadzić „podstawową emeryturę”, a plan byłby również korzystny dla osób o niskich dochodach, które wychowywały dzieci lub opiekowały się rodziną lub mało zarabiały.

Emerytura podstawowa stanowi dodatkową płatność, która uzupełniałaby emeryturę emeryta – zapewniając, że otrzymają wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie więcej niż tylko podstawowych kosztów utrzymania.

NAJWAŻNIEJSZE – UWAGA

 

W planie określono również pułap dochodów wolnych od podatku w wysokości w Niemczech 1 250 EUR  miesięcznie dla osób samotnych i 1 950 EUR miesięcznie dla par.

1250 euro  x 12 miesiecy = 15 000  euro bez podatku dla osoby samotnej na rok

1950 euro x 12 miesiecy =   23 400 euro bez podatku dla pary na rok

Plan ma wejść w życie w styczniu 2021 r.

POLSKA

Tak się załatwia sprawy pracowników panie Duda szefie Solidarnosci Pracowników. Duda z Solidarności akceptuje zarobki jakie dał Kaczyński i PIS choć Polska w UE juz 12 lat.

Kwota wolna od podatku 8000 złotych w Polsce czyli około € 1.857  Euro na rok 

Na zdjeciu szef Solidarności PIotr Duda dzieki któremu Polacy mają niskie zarobki i niskie kwoty od podatku – tak chroni pracowników w Polsce niestety ten sam cżłowiek chwalił sie w 2015 roku ze zarabia  ponad 11 tys. zł miesięcznie.

POLACY w Polsce nie mają „jaj” – muszą sie sami organizować – założyć swoje związki zawodowe, przegonić Piotra Dude ze swoją Solidarnością i Polacy sami muszą wymusić od Rządu PIS strajkami zmiany kwot wolnych od podatku i wyższych zarobków bo Polska jest 12 lat w UE a Polacy są wyrobnikami pracy i biedni.

Konrad W

 

26 listopada 2019

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

 1. ❗ ❗ NOWOŚĆ ❗ ❗

  Paczka z NIEMIEC do POLSKI za jedyne 94.99zl za 30kg 🎁

  👉Dostawa 2 Dni Robocze
  👉Ubezpieczenie do 1000PLN
  👉Monitorowanie Online
  👉 Usluga Od Drzwi Do Drzwi
  👉 TYLKO paczki w kartonie do max 30kg

  Masz pytanie ❓

  Zadzwon:
  ☎️ +48 12 361 3650

  👉 Zamów kuriera na http://www.angliapolska.pl

  #taniapaczka #Niemcy #PaczkidoPolski