Mężczyzna wymachujący nożem w berlińskiej katedrze został postrzelony

Mężczyzna wymachujący nożem w berlińskiej katedrze został postrzelony

 

Funkcjonariusz policji strzela do mężczyzny „szalejącego” w berlińskiej katedrze.

Mężczyzna wymachujący nożem w berlińskiej katedrze został postrzelony przez policję. Drugi policjant został ranny podczas ostrzału. Świadkowie mówili, że uzbrojeni oficerowie patrolowali okolicę.

Policja później powiedziała, że ​​strzelali do człowieka „szalejącego” w kościele, raniąc go w nogę. Opisali podejrzanego jako „chuligana”, który „działał agresywnie”. Świadkowie powiedzieli lokalnym mediom, że obserwowali człowieka „zachowującego się dziwnie”.

Brak widocznych powiązań z terroryzmem

Rzecznik prasowy policji w Berlinie, Winfrid Wenzel, powiedział, że nie ma powodu, by podejrzewać, że działania mężczyzny były powiązane z terroryzmem. Policja ujawniła następnie, że podejrzanym był 53-letni Austriak. Został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie przeszedł operację po postrzale w nogę.

Oficer ranny podczas ostrzału

Dwaj policjanci, odpowiadając na wezwanie, wielokrotnie prosili podejrzanego o odłożenie noża, ale bez skutku. Następnie funkcjonariusze próbowali użyć sprayu chemicznego, aby obezwładnić mężczyznę, ale okazało się to również nieskuteczne, co spowodowało, że jeden z oficerów otworzył ogień i zranił podejrzanego. Drugi polcjant został nieumyślnie raniony rykoszetem kuli kolegi. Został zabrany do szpitala, gdzie go opatrzono, a następnie wypisano do domu

Duże obiekty w Niemczech celem dla ekstremistów

Katedra, lub Dom, położona jest w centrum Berlina, na słynnej Wyspie Muzeów, typowo zatłoczonej przez turystów i odwiedzających. Około 100 osób przebywało w Dom w momencie zdarzenia i bezpiecznie zostało wyprowadzonych na zewnątrz przez personel. Niemcy, podobnie jak kilka innych narodów europejskich, pozostają najwyższym celem dla islamistycznych ugrupowań bojowników, szczególnie ze względu na ich udział w koalicji walczącej przeciwko tak zwanemu „państwu islamskiemu” dżihadystów w Syrii i Iraku, a także rozmieszczenie oddziałów Bundeswehry w Afganistanie od 2001 r. Najgorszy jak dotąd incydent terrorystyczny miał miejsce na berlińskim jarmarku bożonarodzeniowym w grudniu 2016, kiedy Anis Amri wjechał ciężarówką w tłum, zabijając 12 osób i raniąc około 50 innych.

Katarzyna Cz

 

6 czerwca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Berlin

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*