Merker jest źle, żydowskie szkoły, synagogi wymagają ochrony policyjnej

Merker jest źle, żydowskie szkoły, synagogi wymagają ochrony policyjnej

 

Merkel przyznaje, że „wśród niemieckich uchodźców arabskich pojawiła się nowa forma antysemityzmu i przyznaje, że jest” przerażona „, że żydowskie szkoły i synagogi wymagają ochrony policyjnej

Niemiecka kanclerz wypowiedziała się w wywiadzie dla izraelskiej telewizji w niedzielę po tym, jak rzekomy antysemicki atak we wtorek w Berlinie wywołał oburzenie . Według niemieckiego tabloidu Bild, głównym domniemanym sprawcą, który oddał się w ręce policji, jest syryjski uchodźca, który mieszkał w centrum dla imigrantów pod Berlinem.

W wywiadzie Merkel powiedziała, że ​​niemiecki rząd powołał komisarza do walki z antysemityzmem.

„Przeraża nas fakt, że nie można pozostawić żłobka, żadnej szkoły czy synagogi bez ochrony policyjnej” – powiedziała.

Merkel również potwierdziła, że ​​bezpieczeństwo Izraela jest główną kwestią Niemiec ze względu na „wieczną odpowiedzialność” za Holocaust. Odrzuciła jednak możliwość, że Berlin podąży za przykładem Waszyngtonu i przeniesie swoją ambasadę z Tel Awiwu do Jerozolimy. Amerykańska decyzja rozgniewała Palestyńczyków, którzy widzą wschodnie Jeruzalem, anektowane przez Izrael, jako stolicę przyszłego państwa palestyńskiego.

Merkel powtórzyła również poparcie Niemiec dla kontynuacji irańskiego porozumienia nuklearnego, które przewiduje ograniczenia dla programu nuklearnego Teheranu w zamian za ulgę od międzynarodowych sankcji.

„Uważamy, że lepiej jest osiągnąć porozumienie, nawet jeśli nie jest ono doskonałe, niż nie osiągnąć go wcale” – powiedziała.

Izraelscy przywódcy i administracja prezydenta USA Donalda Trumpa uważają, że umowa podpisana w 2015 roku między Iranem a pięcioma siłami atomowymi na świecie, a także Niemcami, jest zbyt liberalna. Trump zagroził przywróceniem sankcji wobec Iranu i wycofaniem się z porozumienia, jeśli jego europejscy partnerzy nie „naprawią” go do 12 maja.

Katarzyna Cz.

 

23 kwietnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*