Merkel wygra wybory, czy Brexit zmieni życie Polaków w Niemczech

Merkel wygra wybory, czy Brexit zmieni życie Polaków w Niemczech

 

Już niedługo wybory w Niemczech i choć wielu chce aby Angela Merkel przegrała jest nielubiana i w Polsce i w niektórych krajach za to iż wpuściła do Unii Europejskiej wielu emigrantów z Bliskiego wschodu to jednak wygra wybory.

Wybory jednak w Niemczech nie mają wpływu na Polaków zamieszkałych na terenie Niemiec.

Kto wygra to i tak Polacy będą mieli pracę.

Wpływ na Polaków pracujących w Niemczech może mieć Brexit.

Wyjście z Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię najbardziej może uderzyć w gospodarkę Niemiecką. Nie było by tego problemu gdyby Bruksela dogadała sie z Londynem , zresztą Londyn zaproponował handel bez ceł.

Ale Bruksela chce swobodny przepływ osób także na co nie może zgodzić się Londyn. Brexit był spowodowany najazdem 3.6 miliona emigrantów w tym Polaków ponad milion dlatego będą cła na towary z Europu sprzedawane na Wyspy.

Teraz zaczynają się problemy dla Polaków w Niemczech.

Niemcy mają największą sprzedaż na wyspy Brytyjskie.

Miliony ton jedzenia do ich sklepów LIDL i ALDII, olbrzymie ilości części samochodowych do Niemieckich samochodów oraz nowe samochody.

Cła na rynek Wielkiej Brytanii podniesie ceny towarów nawet na około 70%. Cła plus Vat każdy będzie musiał zapłacić plus opłaty za transport.

Większe ceny towarów spadek zamówień. Spadek zamówień zwolnienia w fabrykach w Niemczech, dlatego Polacy w Niemczech pracujących przy produkcji towarów na rynek brytyjskich mogą już za dwa lata kiedy wejdą cła stracić prace. 

Firmy Niemieckie nie stracą gdyż firmy aby obniżyć koszty i opłaty dodatkowe otworzą fabryki na wyspach.

Dlatego Brexit jest bardzo zły dla Polaków zamieszkałych w Niemczech. Obrót sprzedaży na wyspy to 260 mld jeśli nastąpi spadek tylko o 30% lub 50% to bardzo duże zwolnienia w Niemczech.

Ponadto obecnie jest ostatni czas na przyjazd do pracy do Wielkiej Brytanii. Od 2019 roku mają być pozwolenia na pracę oraz czas oczekiwania na zasiłki do 5 lat.

Marek S.

Co Polacy mówi na Brexit.

 

 

 

 

4 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*