Merkel utrzymała władzę, emigrancji będą kontrolowani.

Merkel utrzymała władzę, emigrancji przyjadą ale będą ich kontrolować.

 

Kanclerz Niemiec wygrywa w ostatniej chwili transakcję w sprawie kryzysu migracyjnego w UE.

ANGELA Merkel utrzymała władzę, gdy kanclerz Niemiec zawarła porozumienie w upokarzającym kompromisie ze swoim kluczowym sprzymierzeńcem, który groził, opuści RZąd i rozpisze wybory  w sprawie unijnego kryzysu migracyjnego.

Pani Merkel powiedziała, że ​​w Niemczech zostaną stworzone centra tranzytowe, które będą sprawdzać migrantów, aby zwrócić ich do poprzednich krajów.

Kanclerz Niemiec powiedziała, że ​​”znalazła naprawdę dobry kompromis w sprawie migracji” z partią CSU Horsta Seehofera (Christian Social Union).

Minister spraw wewnętrznych Niemiec, poseł Seehofer, porzucił groźbę rezygnacji po długich rozmowach z Chrześcijańskimi Demokratami (CDU) kanclerz Angeli Merkel.

Pan Seehofer, przywódca Bawarskiego Chrześcijańskiego Związku Socjalistycznego (CSU), zaproponował ustąpienie z obu stanowisk, jeśli Merkel nie wyrazi zgody na kontrole, których sprzeciwia się, co oznaczałoby zwrócenie części imigrantów z powrotem na granicę Niemiec z Austrią.Powiedział: „Po intensywnych rozmowach między CDU i CSU osiągnęliśmy porozumienie co do tego, jak możemy w przyszłości zapobiegać nielegalnej imigracji na granicy Niemiec i Austrii”.

Niemiecka przewodnicząca CDU, Annegret Kramp-Karrenbaur, powiedziała, że ​​partia Merkels ma teraz umowę, która uniemożliwi migrantom zarejestrowanym w innym kraju wjazd do Niemiec.

Kompromis ten pojawia się po tym, jak prawodawcy obu konserwatywnych partii w koalicji niemieckiej wezwali w poniedziałek kanclerza i jej ministra spraw wewnętrznych do rozwiązania sporu dotyczącego polityki migracyjnej, która doprowadziła do rozpadu jej trzymiesięcznego rządu.

CSU pani Seehofer zagroził, że w tym tygodniu wprowadzi nowe kontrole na granicy niemieckiej, jeżeli uzna, że ​​porozumienia, które pani Merkel przyniosła ze szczytu Unii Europejskiej, były niewystarczające, by zmniejszyć obciążenie migrantów. Niemiecka kanclerz nie miała nic przeciwko jednostronnym działaniom władz Bawarii, które stanowią główny punkt wejścia migrantów do Niemiec, co jest sprzeczne z prawem europejskim.

Ale Chrześcijańscy Demokraci lidera (CDU) polegają na CSU, aby utrzymać władzę przez koalicję, w tym także socjaldemokratów centrolewicowych, którzy powstali zaledwie trzy miesiące temu.

Dwie centroprawicowe partie są w sojuszu od 70 lat. Jednak CSU stoi przed poważnym wyzwaniem z skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD) w październiku, kiedy państwo południowe głosuje w wyborach regionalnych.

Przed spotkaniem, starszy prawnik CDU, Volker Kauder, powiedział, że spodziewa się rozwiązania tego wieczoru. „Zostaniemy razem” – powiedział uczestnikom kilka minut braw.
Zwracając się do uczestników spotkania, Merkel przyznała, że ​​chęć rozstrzygnięcia sporu była wielka i przyrzekła, że ​​zrobi wszystko, co możliwe, aby dojść do porozumienia. CSU pana Seehofera wprawiło w osłupienie wyborców i komentatorów, którzy znaleźli się w trudnym punkcie polityki migracyjnej.
Ankieta Forsa wykazała, że ​​67 procent Niemców uważało zachowanie Seehofera i CSU za nieodpowiedzialne.

CO teraz, czy NIemcy zostaną także zaatakowane przez Tuska i dostaną karę jak straszył Polskę ????

 

Konrad W

 

2 lipca 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*