Merkel ostrzega, masz oszczędności w Euro stracisz. Wymień na dolary

Merkel ostrzega, masz oszczędności w Euro stracisz. Wymień na dolary

 

Merkel mówi niemieckim oszczędzającym, że „będą narażeni”, jeśli strefa euro się nie powiedzie.

Pani Merkel, która porzuciła swój sprzeciw wobec wspólnego europejskiego ubezpieczenia depozytowego, mającego na celu zapewnienie ochrony w całym bloku, powiedziała dziennikarzom na konferencji prasowej w Berlinie, że jej rodacy będą ponosić odpowiedzialność w razie porażki. Przemawiając wraz z prezydentem Francji Emmanuelem Macron, powiedziała: „Jesteśmy również gotowi stworzyć wspólny depozytowy system ubezpieczeniowy, prawdopodobnie nie w bezpośredniej, ale bardziej odległej przyszłości.

„Chcemy, aby odpowiedzialność i ryzyko były utrzymywane razem.”

Merkel podkreśliła, że ​​jest „bardzo optymistycznie nastawiona” do kwestii, że unia bankowa, obejmująca transfer polityki bankowej z poziomu krajowego do unijnego w kilku państwach członkowskich, może dojść do skutku.

Ale za kulisami trwa debata na temat tego, jak bardzo należy zmniejszyć złe pożyczki od banków, zanim europejska solidarność może zostać zastosowana dla potrzebujących instytucji finansowych. Pani Merkel, która w marcu zgodziła się na utworzenie unii bankowej, powiedziała, że ​​chce dalszego zmniejszenia długów i ryzyka banków krajowych w państwach UE.

Merkel i Macron powiedzieli, że UE powinna przyjąć kompleksowy „pakiet reform” w czerwcu w dziedzinach takich jak unia walutowa i polityka azylowa i zagraniczna. Dodano również możliwość stworzenia stanowiska unijnego ministra finansów i budżetu strefy euro.

Kanclerz dodała: „Zgadzamy się, że strefa euro nie jest wystarczająco odporna na kryzys.

Wprowadzamy kilka innych aspektów, ale uważam, że suma naszych propozycji doprowadzi do dobrego wyniku na końcu.”

Oboje podkreślili, że do czerwca chcą wypracować wspólne stanowisko.

Wniosek:

Masz oszczędności w Euro zamień na dolary. Gospodarka USA będzie rosła, Trump wie co robi i nakładając cłą na produkty z Chin i Meksyku spowoduje że firmy będa otwierać produkcję w USA. Unia to zrzeszenie biednych krajów jedynie Francja i Niemcy wpłacają sowite pieniądze do Brukseli. Jeśli oni wpadną w tarapaty a wpadną bo Trump nałożył cła na samochody z Niemiec oraz stal z UE może stać się tak że wartość euro spadnie z dnia na dzień jak było z Frankowiczami.

Godne uwagi jest ta Unia Bankowa-   jest to plan podporządkowania sobie banków krajowych, które będą już pomału przechodziły pod zarząd Brukseli, kraje będą traciły według planu Niemiec niezależność bankową, podatkową i azylową. Oczywiście jest to zrobione po to aby wszystkie kraje w tym Polska choć nie jest w Euro utrzymywały sztucznie walutę Euro. Dlatego też Morawiecki został Premierem choć nie startował w wyborach bo był pracownikiem banku Niemieckiego i doradcą Donalda Tuska.

A że Pisowski Rząd do większość ludzi ludzi liberalnych z PO lub Unii Wolności pokazuje że kilku polityków PIS z górnej półki marzyła się tylko władza, przywileje i limuzyny a nie zmiana Polski i życia ludziom na lepsze dlatego Polska będzie płaciła na walutę Euro choć jej nie ma, czyli podatki znów nie pójdą na dół i stopa życia Polaków do góry czyli zarobki. Bieda w Polsce dopiero nadejdzie bo kontrole skarbówki za Morawieckiego przybierają na silę czyli już szukają każdego grosza. 

Katarzyna Cz.

 

22 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Benefity i ekonomia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*