Mecenas Hambura umrze z głodu.

Mecenas Hambura umrze z głodu. 

 

Znany wszystkim i w Polsce i w Niemczech, dobry mecenas Hambura rozpoczął głodówkę w Warszawie.

Chce aby Polski Rząd załatwił dla Polaków w Niemczech statut mniejszości narodowych.

Być może będą mogli wtedy nawet mieć swoich przedstawicieli do Bundestagu jak jest w Polsce oraz wiele innych korzyści.

Niestety nasz opinia jest taka.

Czasy są bardzo złe i bardzo zakręcone na niekorzyść załatwienia takiej sprawy.

Są do tego dwa powody:

1 Rząd PiS chce pozbawić Niemiecki właścicieli gazet, portali w Polsce większości % na rynku medialnym – chodzi o to iż większość krajów ogranicza ingerencje obcych ludzi, służb w budowanie „umysłów ” ludzi. Przykładem jest Wielka Brytania kiedy pół roku temu zamknęła Rosyjską Telewizję na wyspach ze względu na szerzenie pro-rosyjskiej propagandy. 

2 Rząd PiS jest zmuszany przez Brukselę i Angele Merker przyjęcia emigrantów z Bliskiego Wschodu. Rząd PIs ma dwa wyjścia albo się ugnie i przyjmie ale wtedy przegra wybory następne gdyż obiecywał nie przyjmowania emigrantów albo nie przyjmie wiec nie ma co liczyć na statut Polaków w Niemczech.

Wszystko wskazuje iż choć cel Mecenasa Hambury jest dobry nie ma szans na powodzenie. Może lepiej trzeba było iść do Sadu w Strasburgu i założyć sprawę Niemcom .

Jest jeszcze jedna opcja odebrać Niemcom takiego przywileju zamieszkałych w Polsce, ale taka opcja raczej też nie wchodzi w grę. Bo to otwarty konflikt na linii Warszawa – Berlin. W sumie można zadać pytanie co Niemcy dały Polsce że kiedyś tam Polski Rząd dał takie przywileje dla osób pochodzenia Niemieckiego w Polsce.

Niestety szef MSZ Waszczykowski zaszył się w swoim biurze po niepowodzeniach w wyborze i przy komisji Weneckiej i przy organizowaniu poparcia dla kontrkandydata przeciwko Donaldowi Tuskowi podczas wyborów na szefa UE. Choć pomysł był super i Polska pokazała pazur niestety wykonanie złe. Kandydat wybrany na ostatnią chwile bez reklamy w innych krajach.

Patrząc wiec realnie, jego głodówka może doprowadzić go do odwodnienia organizmu, wizyty w szpitalu a nawet śmierci.

Minister Waszczykowski w MSZ i Rząd PIS raczej nie załatwi statutu mniejszości narodowych dla Polaków w Niemczech gdyż są teraz niekorzystne i złe czasy.

Niemcy za darmo czegoś takiego nie dadzą Polakom w Niemczech a w zamian niestety chcą takich rzeczy na których Polski Rząd się nie zgodzi.  Ale życzymy panu Mecenasowi jak najlepiej.

Barbara S

 

photo/http://hej-kto-polak.pl

18 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

  1. Polonio niemiecka! Jestesmy z Wami na wszystkich kontynentach kuli ziemskiej i okolic, modlimy sie wspolnie za Pana mec. Hambure oraz Wasze trudne polozenie. Wracajcie do Polski, tam jako Niemcy bedziecie mieli status mniejszosci, dzieki rzadowi PiS-u wstaniecie z kolan, nie bedzie Niemiec plul Wam w twarz. Tak Wam dopomoz Bog!