Masowe zwolnienia pracowników w SolarWorld. Nadrenia Północna-Westfalia

Masowe zwolnienia pracowników

 

Najgorsze obawy pracowników SolarWorld w Bonn (Nadrenia Północna-Westfalia) stają się prawdą.

Od 1 sierpnia mają się rozpocząć masowe zwolnienia, co zostało ogłoszone przez przedstawicieli firmy w środę. Pracę straci wielu Polaków.

Z wyjątkiem małego zespołu obsługi”, w siedzibie SolarWorld w Bonn wszyscy pracownicy zostaną „nieodwołalnie zwolnieni”, ogłoszono. Wśród pracowników są również Polacy.

Ponadto władze firmy podkreśliły, iż nie ma pieniędzy na sfinansowanie transferu firmy lub skrócenie czasu pracy.

Mamy nadzieję do końca, że ​​jest możliwe, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Decyzja ta zszokowała wszystkich”, powiedział przewodniczący rady zakładowej Peter Finger.

 

Sytuacja w dwóch pozostałych zakładach: w Freibergu (Saksonia) i Arnstadt (Turyngia) wygląda lepiej.

Grupa inwestycyjna jest gotowa do przejęcia rzeczowych aktywów zapasów w zakładach produkcyjnych, powiedział przedstawiciel spółki.

Warto podkreślić, iż 450 z 1650 pracowników nie musi obawiać się o swoje stanowiska pracy. Dla pozostałych 1200 pracowników prowadzone są obecnie negocjacje w sprawie utworzenia firmy zajmującej się zatrudnianiem i szkoleniami.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy rozważać wszelkie możliwości we wstępnym postępowaniu upadłościowym, w dużym stopniu do zaspokojenia interesów wierzycieli zaangażowanych, tak aby uzyskać zachowanie znaczącej liczby miejsc pracy.

SolarWorld to niemiecka spółka, która specjalizuje się w produkcjia także w marketingu wszelkiego rodzaju produktów fotowoltaicznych, nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie.

W dniu 11 maja, SolarWorld złożył wniosek o upadłość . Od tamtej pory firmę opuściło już około 400 pracowników.

Klaudia S.

photo/dzentelmeni

2 sierpnia 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*