Loty Ryanaira z i do Niemiec anulowane. Kolonia najbardziej odczuje

Loty Ryanaira z i do Niemiec anulowane. Kolonia najbardziej odczuje

 

W tym tygodniu pasażerowie zostali uziemieni ponieważ loty do iz Niemiec zostały odwołane z powodu strajków personelu pokładowego w całej Europie w tanich liniach lotniczych Ryanair. Lotniska w całym kraju zgłosiły odwołanie lotu, z czego najbardziej odczuły Kolonia / Bonn.

Ryanair ogłosił w tym tygodniu 300 odwołań lotów w całej Europie, ponieważ personel strajkował w Belgii, Hiszpanii i Portugalii w środę i czwartek domagając się wynagrodzenia. Strajki wpłynęły na co najmniej piętnaście lotów do iz Niemiec.

W sumie osiem startów i lądowań zaplanowanych na środę i czwartek zostało odwołanych na lotnisku w Kolonii / Bonn, a lotnisko Berlin Schönefeld zgłosiło siedem odwołań.

Przeprowadzono również indywidualne odwołania lotów na lotniskach w Norymberdze, Hamburgu, Monachium-Memmingen i Bremie.

Dotychczas lotniska w Stuttgarcie, Monachium i Frankfurcie pozostają nienaruszone i można z nich normalnie odlatywać.

Pracownicy w całej Europie nadal domagają się poprawy płac i warunków pracy w Ryanair.

Linie lotnicze miały strajki w Irlandii w tym miesiącu w tym tygodniu strajki uderzyły do ​​Belgii, Hiszpanii i Portugalii. 

Włoski związek zawodowy CGIL również wezwał do strajku w środę, ale pozostaje niejasne, czy wpłynęły na niego loty we Włoszech i poza nim. Na razie nic nie wskazuje na to, że związki zawodowe w Niemczech będą domagać się podobnych akcji strajkowych.

W zeszłym tygodniu Ryanair odmówił opublikowania obszernej listy odwołań lotów, ale we wtorek wieczorem firma oszacowała, że ​​dotknęło to około 50 000 pasażerów w całej Europie.

Katarzyna W.

 

26 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Kolonii

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*