Lawina pozwów so Sądu przeciwko rządowi w Berlinie przez uchodźców

Podwoiła się liczba uchodźców pozywających niemiecki rząd do sądu

 

Podwoiła się liczba uchodźców, który zaskarżają niemiecki rząd do sądu, głównie z powodu tego, że nie przyznano im statusu umożliwiającego przyjazd ich rodzin do UE.

Według niemieckich mediów, liczba uchodźców podejmujących działania przeciwko rządowi Merkel może osiągnąć dziesiątki tysięcy w sporze dotyczącym statusu azylowego, znanym jako ochronę uzupełniająca.

Po przyjeździe do Niemiec uchodźców otrzymują różne formy azylu z Federalnego Urzędu do spraw Migracji i Uchodźców (BAMF).

Jednak częściowy status, który oznacza, że uchodźcy ​​są chronieni przed wywiezieniem, obejmuje dwuletni zakaz przybywania ich rodzin w celu dołączenia do nich.

W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku 90 procent uchodźców, którzy zakwestionowali status ochrony uzupełniającej wygrali swoją sprawę i uzyskali pełne prawa wynikające z Konwencji Genewskiej Uchodźców.

 

Około 15.000 pretendentów to Syryjczycy, którym przed marcem 2016 zaoferowano pełną ochronę.

W Berlinie ilość tego typu spraw sądowych zwiększyła się niemal czterokrotnie – z 2300 do ponad 9000, a w Nadrenii Północnej-Westfalii przewiduje się, że wzrośnie z 21,300 do 47,300.

Robert Seegmuller, przewodniczący niemieckiego Federalnego Sądu Administracyjnego, powiedział: „Oczekujemy podwojenie procedur azylowych w całym kraju”.

Ponadto dodał, że roszczenia na drodze sądowej mogą nawet potroić.

W samym grudniu 36.000 osób w Niemczech złożyło pozwania do sądu w związku z ograniczonym statusem ochrony przyznanej w ramach procedury azylowej.

W sierpniu było to około 17000 przy czym większość dotyczyła skarg syryjskich uchodźców.

Nie wiadomo, w jaki sposób procesy te odbiją się na kanclerz Angeli Merkel.

Warto podkreślić, iż pojawił się ostry sprzeciw ze strony niemieckiego społeczeństwa odnośnie cudzoziemców, którzy mieszkali w Niemczech od dziesięcioleci.

Wezwali oni Merkel do tego, aby deportować imigrantów, którzy przybyli w ciągu ostatnich dwóch lat, mówiąc kryzys zniszczył ich standard życia.

Barbara Klaudia S.

6 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*