Kara 183tys.euro za kradzież cielęciny w supermarkecie, Monachium

Kara 183tys.euro za kradzież cielęciny w supermarkecie, Monachium

 

Mężczyzna ukarany grzywną w wysokości 183 000 euro po tym jak udawał, że mięso było owocem, w kasie samoobsługowej supermarketu

58-latek, który zarabia 24 000 € (21 000 £) miesięcznie, został skazany za kradzież przez sąd w Monachium po tym, jak w grudniu próbował przepakować do worka z owocami cielęcinę o wartości 47 euro.

Zamożny biznesmen przyznał, że po raz czwarty popełnił takie przestępstwo w tym miesiącu, ale według lokalnych mediów nie podał żadnego powodu, dlaczego to zrobił.

Sędzia, który określił oskarżonego jako posiadającego „znaczącą energię kryminalną”, jako przyczynę rekordowej grzywny wymienił jego miesięczne dochody i historię kryminalną za kradzież i uchylanie się od opodatkowania.

Rzecznik sądu w Monachium, Klaus-Peter Juengst, powiedział, że pozwany nie wniósł apelacji od wyroku wydanego w zeszłym miesiącu. Niezidentyfikowany mężczyzna został zwolniony z aresztu.

W 2015 r. sieć supermarketów Morrisons zastąpiła kasy samoobsługowe tysiącem kas z kasjerami, ponieważ 96% ankietowanych klientów stwierdziło, że woli takie właśnie kasy.

Katarzyna Cz.

15 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Monachium

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*