Irlandczyk zabity podczas interwencji rodzinnej, Hamburg

Irlandczyk zabity podczas interwencji rodzinnej, Hamburg

 

 

Hamburska policja potwierdziła, że ​​śmiertelnie postrzelili Irlandczyka po tym, jak zostali wezwani w środę na incydent rodzinny w niemieckim mieście portowym.

Policja otrzymała telefon alarmowy o 9.54 nad ranem od kobiety, obywatela Rosji, twierdząc, że jej były mąż włamał się do jej mieszkania w Kreetortring, na południe od centrum miasta. Powiedziała operatorowi służb ratunkowych, że mężczyzna grozi jej i jej dwulatkowi.

„Kiedy nasz kolega przyjechał, mężczyzna zagroził im nożem, nie chciał go odłożyć i próbował dźgnąć”, powiedział rzecznik policji w „The Irish Times”.

Funkcjonariusz policji strzelił, a 34-letni mężczyzna zmarł wkrótce na miejscu zdarzenia.

 

32-letnia kobieta nie doznała obrażeń, podobnie jak dziecko i policjanci. Wszyscy otrzymują leczenie psychologiczne.

Hamburska policja powiedziała, że ​​ponieważ strzał został wystrzelony przez jednego z jego członków, a mężczyzna był martwy, trwa dochodzenie.

„Jeśli chodzi o użycie policyjnej broni palnej, urzędnicy z departamentu dochodzeń wewnętrznych będą również prowadzić dochodzenia”, powiedział.

Departament Spraw Zagranicznych powiedział, że jest świadomy sprawy i udziela pomocy konsularnej.  Źródła policyjne w Hamburgu powiedziały, że jest podwójnym obywatelem irlandzkim i brytyjskim.

Agnieszka W

 

25 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Hamburg

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*