Irakijczyk chcial wykoleić pociagi w Niemczech. Podejrzany o terroryzm

Irakijczyk chcial wykoleić pociag w Niemczech. Podejrzany o terroryzm

 

Podejrzany o terroryzm aresztowany w Austrii 

Władze niemieckie i austriackie aresztowały irackiego mężczyznę podejrzanego o popełnienie „ataków terrorystycznych” poprzez sabotowanie linii kolejowych w Niemczech podali prokuratorzy w środę.
Powiedzieli, że 42-letni mężczyzna jest podejrzewany, wraz z innymi, o nawleczenie stalowej liny na tory biegnące między południowymi Niemcami w Monachium i Norymberdze, uszkadzając przednią szybę szybkiego pociągu ICE w październiku ubiegłego roku .

W innym przypadku w grudniu zeszłego roku na torach umieszczono cementowe bloki. W pobliżu miejsc zbrodni znaleziono flagi i pisma w języku arabskim (IS) w języku arabskim, powiedzieli prokuratorzy z Wiednia.

Powiedzieli, że celem grupy było wykolejenie pociągów.

Mężczyzna został aresztowany w poniedziałek „pod zarzutem przeprowadzenia ataków terrorystycznych na koleje w Niemczech.

 

Władze austriackie i niemieckie współpracowały ze sobą w dochodzeniach, które doprowadziły do ​​aresztowania w poniedziałek, wynika z komunikatu prasowego śledczych z południowego stanu Bawarii.

Austriackie media doniosły, że meżczyzna pracował w firmie ochroniarskiej z dostępem do stadionów piłkarskich.

Niemcy są w pogotowiu po kilku atakach dżihadystycznych w ostatnich latach.

Najbardziej śmiertelny przypadek popełnił w 2016 roku 23-letni Tunezyjczyk Anis Amri, który zabił 12 osób, kiedy ukradł ciężarówkę i przejechał przez berliński targ bożonarodzeniowy.

Agnieszka W

 

27 marca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*