Idzie do wiezienia, sprzedał broń do ochrony przed emigrantami

Idzie do wiezienia, sprzedał broń do ochrony przed emigrantami

 

Niemiecki wtorek sądu skazał skrajnie prawicowego aktywistę na więzienie po tym, jak nielegalnie sprzedał online broń z Węgier, zachęcając potencjalnych nabywców do obrony przed imigrantami.
Mario Rönsch, lat 35, który został aresztowany w Budapeszcie  na podstawie europejskiego nakazu aresztowania, otrzymał dwuletni i 10-miesięczny wyrok.

Ponieważ nadal może wnieść apelację od wyroku, pozwolono mu opuścić sąd, ale będzie musiał regularnie zgłaszać się na policję.

Rönsch utworzył kilka stron internetowych o nazwie „Migrantenschreck” (strach migrantów), w których nakłaniał kupujących do „uzbrajania się przeciwko uchodźcom”.

Sprzedał 167 sztuk broni palnej wymagającej pozwolenia, która wystrzeliła pociski gumowe o wysokiej prędkości, które mogą zranić lub nawet zabić, zarabiając prawie 100 000 euro, które zostały skonfiskowane.

Rönsch przyznał się do sprzedaży internetowej, ale twierdził, że nieświadomie złamał prawo niemieckie i nie wyraził żalu ani skruchy – stwierdził sąd.

Sędzia wskazał, że Rönsch reklamował broń jako zdolną do „zastraszania osób ubiegających się o azyl”, oraz bron „wywrotową” bo wykorzystywał rasistowskie nastroje „w szczególnie podstępny sposób”.

Aganieszka W

 

19 grudnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*