Idzie wielki kryzys. Niemckie banki rezerwują 5.3 mld euro

Idzie wielki kryzys. Niemckie banki rezerwują 5.3 mld euro

 

NIEMCY zażądała od swoich banków zarezerwowania łącznie 5,3 miliarda euro na pokrycie ryzyka wynikającego ze spowolnienia gospodarki w największej europejskiej potędze finansowej.

Rada Stabilności Finansowej – złożona z urzędników nadzorcy BaFin, Ministerstwa Finansów i krajowego banku centralnego Bundesbanku – powiedziała, że ​​banki muszą rozpocząć tworzenie bufora kapitałowego od lipca tego roku w obliczu ciągłych obaw o przyszłość finansową Niemiec.

Felix Hufeld, prezes niemieckiego nadzoru bankowego BaFin, powiedział, że firmy finansowe będą miały 12 miesięcy na wprowadzenie dodatkowych przepisów, które uważa się za zapobiegawcze. Władze finansowe reagują na niedawny wzrost akcji kredytowej w Niemczech, który wyprzedził tempo ekspansji w całej gospodarce. Przepisy mają na celu zapobieganie gwałtownemu ograniczaniu akcji kredytowej przez banki w okresie spowolnienia gospodarczego.

Pojawia się po tym, jak niemiecki przemysł przetwórczy w maju popadł w recesję, co sugeruje, że gospodarka nadal nie jest w stanie ponownie się rozgrzać po zatrzymaniu pod presją wojny handlowej USA-Chiny.

Pekin jest najważniejszym partnerem handlowym Berlina poza Unią Europejską, co oznacza, że ​​Niemcy są wrażliwe na wszelkie zmiany sytuacji w Waszyngtonie w stosunku do Waszyngtonu. Słabnący przemysł motoryzacyjny również pogorszył produkcję, spowalniając globalny popyt i zaostrzając przepisy dotyczące emisji samochodowych wpływających na sektor .

 

Błyskawiczny Indeks Menedżerów Zakupów IHS Markit ujawnił spadek produkcji do 44,3 z 44,4 w kwietniu.

Niemcy ledwo uniknęły recesji w tym roku, ponieważ powróciły do ​​wzrostu w okresie od stycznia do marca po burzliwym zakończeniu do 2018 roku.

 

 

 

W ubiegłym miesiącu minister gospodarki Peter Altmaier obniżył niemiecką prognozę wzrostu na 2019 r. do 0,5 proc.

Jest to spadek z już obniżonego szacunku 1,0 procent, podczas gdy początkowe oczekiwania dotyczące wzrostu PKB w tym roku były już tak wysokie jak 1,8 procent.

Konrad W

 

28 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Benefity i ekonomia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*