Hussein K. dostał dożywocie za gwałt i zabójstwo studentki we Freiburgu

Hussein K dostał dożywocie za gwałt i zabójstwo studentki we Freiburgu

Hussein Khavari, o niepewnym wieku i pochodzeniu, został uznany za winnego śmiertelnego ataku nocnego na studentkę medycyny Marię Ladenburger, 19 października 2016 roku w uniwersyteckim mieście Freiburg.

Khavari zepchnął ją z roweru, gdy jechała sama z imprezy do domu, a potem ugryzł, dusił i wielokrotnie zgwałcił ją, po czym zostawił przy rzece, w której utonęła.

Przewodnicząca sędzia Kathrin Schenk wydała maksymalny wyrok dożywocia, który zgodnie z prawem niemieckim oznacza piętnaście lat za kratami, bez szans na zwolnienie warunkowe i możliwość późniejszego „zatrzymania w więzieniu”, jeżeli skazany nadal będzie stanowił zagrożenie dla społeczeństwa. .

Schenk powiedziała, że nie widzi prawie żadnej szansy na rehabilitację, mówiąc Khavariemu, że „musiałby stać się zupełnie innym człowiekiem”.Khavari został aresztowany siedem tygodni po morderstwie, po wielkiej obławie w mieście niedaleko granicy z Francją.

Policja znalazła czarne włosy częściowo zafarbowane na blond na miejscu zdarzenia, a następnie zauważyli Khavariego, który miał w ten sposób pofarbowane włosy, na nagraniu monitoringu i powiązali go z przestępstwem za pomocą jego DNA.

Dopiero po aresztowaniu wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił już wcześniej brutalne przestępstwo w maju 2013 r. w Grecji, gdzie zepchnął kobietę z klifu na wyspie Korfu, pozostawiając jej ciężko ranną. Został skazany w lutym 2014 r. na 10 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa, ale otrzymał warunkowe zwolnienie z powodu przeludnienia greckich więzień w październiku 2015 r.

Uciekł do Niemiec, gdzie władze nie wiedziały nic o jego kryminalnej przeszłości, ponieważ Grecja wydała jedynie nakaz ogólnokrajowy i dlatego, że nie znaleziono żadnej zgodności w ogólnoeuropejskiej bazie danych odcisków palców dla osób ubiegających się o azyl.

Oskarżony przyznał się do popełnienia przestępstwa, ale twierdził, że jego wina jest ograniczona, ponieważ był pod wpływem alkoholu i narkotyków – coś co jego obrona wykorzysta w składaniu apelacji.

Znalezione obrazy dla zapytania Hussein Khavari, Maria Ladenburger

Kasia K>

22 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*