Hantawirus rozprzestrzenia się w Niemczech

Uwaga. Hantawirus rozprzestrzenia się w Niemczech, najbardziej zagrożona Badenia-Wirtembergia

 

Zakażenie hantawirusem najszybciej rośnie zwłaszcza w południowo-zachodnich Niemczech. Od początku roku odnotowano tam 464 zachorowań, co ogłosiło Ministerstwo Zdrowia w Badenii-Wirtembergii.

Dla porównania, w tym samym okresie ubiegłego roku było 22 przypadków.

A zatem 2017 rok należy już do rekordowych pod względem zachorowań na ten niebezpieczny wirus. W Instytucie Roberta Kocha w ubiegłą środę zanotowano 672 przypadków. W tym samym okresie ubiegłego roku było tylko 64 zachorowań.

Hantawirus jest przenoszony przez gryzonie, takie jak Rötelmaus, czyli nornica ruda i powoduje u ludzi choroby grypopodobne. Ponadto spadek ciśnienia krwi, zaburzenia czynności nerek, a nawet może prowadzić do niewydolności nerek czy niewydolności oddechowej, co może prowadzić nawet do śmierci.

Badenia-Wirtembergia jest podobno jednym z głównych obszarów dystrybucyjnych w Niemczech.

Powodem w wielu przypadkach jest według ministerstwa silne występowanie orzeszków bukowych w ubiegłym roku. Są one głównym źródłem pożywienia dla nornicy rudej, której populacja gwałtownie wzrosła ze względu na dobrą sytuację żywnościową.

Z uwagi na to, że wirus silnie rozprzestrzenia się.

Ludzie mogą wejść w kontakt z patogenami, np. poprzez kontakt z pyłem, a także na inne sposoby, o czym poinformowało ministerstw zdrowia.

Klaudia S.

22 czerwca 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*