Hamburg, od 1.06 zakaz starym dieslom jazdy po ulicach

Hamburg zakazuje poruszania się starszym samochodom z dieslem po niektórych ulicach od 31 maja

 

Informacja ta pojawiła się w związku z wysiłkami niemieckiego rządu, aby uniknąć wyrzucania samochodów z dieslem z miast, pomimo orzeczenia sądowego, pozwalającego na taki ruch.

Szczegóły dotyczące zakazu:

• Od 31 maja starsze samochody z silnikami wysokoprężnymi dostana zakaz jeżdżenia po dwóch ulicach.

• Zakaz dotyczy wszystkich samochodów z silnikami wysokoprężnymi, które nie spełniają norm emisji spalin Euro-6.

• Około 168 000 samochodów zarejestrowanych w Hamburgu nie będzie mogło jeździć po Max-Brauer-Allee.

• Zakaz na Stresemannstrasse dotyczy tylko samochodów ciężarowych.

• Naruszenie zakazu  zapewni karę w wysokości 25 EUR (30 USD) za samochody osobowe  i 75 EUR w przypadku samochodów ciężarowych.

Organizacja ekologiczna BUND powiedziała, że ​​zakaz wysyła „dobry sygnał, ale nie znaczący”. Rzecznik prasowy Paul Schmid powiedział agencji prasowej DPA: „Potrzebujemy ogólnokrajowych zakazów jazdy, które pomagają ludziom, a nie stacji pomiarowych.” Powiedział, że zakaz zaprowadzi ruch uliczny i szkodliwe tlenki azotu na inne drogi.

Pierwszy zakaz nałożony na samochody z dieslem w Niemczech: zakaz sprawi, że Hamburg stanie się pierwszym dużym niemieckim miastem, które blokuje samochody z dieslem na swoich ulicach, aby zapanować nad wysokim poziomem zanieczyszczenia tlenkiem azotu.

Większe zagrożenie: Niemcy zmagają się z możliwością zakazu używania pojazdów z silnikiem diesla w centrach miast po tym, jak niemiecki sąd administracyjny orzekł w lutym, że takie środki są legalne.

Miasta usiłują utrzymać swoje powietrze w granicach prawnie dopuszczalnych limitów zanieczyszczeń i wiadomości, że główni producenci samochodów  fałszowali testy emisji, stawiają ich samochody w centrum uwagi.

Koalicja rządząca w Niemczech znalazła się pod presją ze strony właścicieli przemysłu i diesli, aby uniknąć takich zakazów. Jednym z szeroko dyskutowanych rozwiązań było zmuszenie producentów samochodów do modernizacji urządzeń filtrujących w pojazdach naruszających prawo. Ale kanclerz Angela Merkel niedawno wykluczyła takie środki z obawy przed sparaliżowaniem ważnej branży.

Dlaczego diesel? Silniki wysokoprężne wytwarzają duże ilości tlenków azotu, który odpowiedzialny jest za 38 000 przedwczesnych zgonów w 2015 roku na całym świecie.

WNIOSEK:

Ceny takich samochodów polecą na łeb na szyje w dół, pewno będą sprzedawać do Polski.

Katarzyna W.

 

24 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Hamburg

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*