Cztery godziny z Berlina do Monachium pociągiem. Otwarcie nowej trasy

Cztery godziny z Berlina do Monachium pociągiem. Otwarcie nowej trasy

 

W ciągu około czterech godzin będzie się można dostać pociągiem ICE z Monachium do Berlin. Powinno to być możliwe w ciągu sześciu najbliższych miesięcy.

W dniu 10 grudnia, nowa linia, w zależności od linii kolejowej, będzie oddana do eksploatacji. Już w ten piątek odbył się dziewiczy rejs na odcinku między Erfurt i Ebensfeld w Bambergu dla wybranych pasażerów.

Richard Lutz z CEO przedstawił zaproszonych gości na konferencji prasowej przed rozpoczęciem realizacji projektu, który jest jednym z ważniejszych niemieckich Projektów Transportowych.

Nowa trasa na odcinku 107 km zamyka lukę w szybkim połączeniu między Berlinem i Monachium. Sekcja poprzez Las Turyński jest jednym z 22 tuneli i wiaduktów do najbardziej skomplikowanych projektów budowlanych pociągu.

Dzięki nowej trasie przejazd pociągiem będzie stanowił konkurencję dla podróży samolotem i samochodem, a także ustanowi alternatywę dla przedsiębiorców w tym zakresie.

 

Jak poinformowała kolej, planowany będzie wyjazd pociągów z Berlina i Monachium około godziny 6 rano, 12.00 i 18.00. Pociągi będą zatem jeździć o około 90 minut szybciej niż dzisiaj pomiędzy tymi dwoma dużymi miastami.

Projekt został zapoczątkowany w 1991 roku. W kolej zainwestowano w sumie około dziesięć miliardów euro. Przed rozpoczęciem budowy, czas przejazdu pomiędzy Berlinem i Monachium wynosił ponad siedem godzin, podczas gdy obecnie wynosi on około sześciu godzin.

Klaudia S.

20 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Monachium

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*