Firma Bosch ogłasza „przełom” w technologii diesla.

 

 Firma Bosch ogłasza przełom w technologii diesla

 

Firma ogłosiła w środę, że opracowali nową technologię oczyszczania spalin, która jest w stanie ograniczyć zanieczyszczenia od tlenków azotu zagrażających zdrowiu (NOx) do 13 miligramów na kilometr, znacznie poniżej obecnego dopuszczalnego limitu wynoszącego 168 miligramów i limitu 120 miligramów od 2020 roku .

Niemiecka firma mówiła o „przełomie”, dodając, że nowa technologia będzie kosztować mniej więcej tyle samo, co wyrafinowany system filtrów wylotowych zawarty w wysokiej klasy pojazdach z silnikami wysokoprężnymi.

Według firmy, technologia jest wystarczająco dobra, aby wkrótce mogła zostać włączona do produkcji seryjnej.

Bosch podkreślił, że nowy system będzie miał minimalny wpływ na zużycie paliwa i osiągi i będzie działał niezależnie od czynników zewnętrznych, takich jak styl jazdy, temperatura jezdni i na zewnątrz.

Przyjmując ogólnie pozytywnie oświadczenie, niemiecki ekspert motoryzacyjny Uwe Wagner powiedział AFP, że nie nazwałby tej technologii prawdziwym przełomem.

Twierdził, że wszystkie komponenty potrzebne do nowego systemu były już w samochodach z silnikami wysokoprężnymi i po prostu musiały zostać przestawione, z aktualizacją oprogramowania również wymaganą do celów optymalizacji. „

Na przykład katalizator musi być przesunięty bliżej silnika, aby spaliny były gorętsze po dotarciu do konwertera jako warunek wstępny do redukcji emisji Nox.

Marek W.

 

26 kwietnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*