Fabryka samochodów Tesla powstanie w Berlinie

Fabryka samochodów Tesla powstanie w Berlinie

 

Elon Musk, dyrektor naczelny Tesli, powiedział, że Berlin będzie miejscem pierwszej dużej europejskiej fabryki, w której planuje się ekspansja producenta samochodów.

Tesla zbuduje także centrum inżynieryjne i projektowe w stolicy Niemiec.

Tesla wcześniej powiedział, że zamierza rozpocząć produkcję w Europie w 2021 roku.

Ruchy przychodzą, gdy firma, która również dużo zainwestowała w chińską fabrykę, staje w obliczu rosnącej konkurencji w branży pojazdów elektrycznych.

. Firma ma już miejsce montażu w Holandii, ale plany dotyczące Niemiec są na znacznie większą skalę. „Wszyscy wiedzą, że niemiecka inżynieria jest wyjątkowa i jest to jeden z powodów, dla których lokalizujemy naszą Gigafactory Europe w Niemczech” – powiedział.

 

Musk powiedział, że obiekt będzie zlokalizowany w pobliżu nowego lotniska w Berlinie, a następnie podał więcej szczegółów na temat produkcji fabryki na Twitterze.

W najbliższych latach największe zakłady produkujące samochody elektryczne będą w Niemczech, Francji, Hiszpanii i we Włoszech, wynika z analiz branżowych.

Elon Musk od dawna zastanawia się, gdzie umieścić swoją europejską placówkę znaną jako „gigafactory”.

Zakłócenie ewentualnego Brexitu bez porozumienia obciążyło inwestycje branży. Ale nawet obecna umowa zaproponowana przez rząd obejmowałaby kontrole celne i pochodzenie części, które są trudne dla przemysłu samochodowego, aw szczególności przemysłu samochodów elektrycznych.  źródła branżowe miały większą nadzieję, że Pan Musk wybierze Wielką Brytanię za swoją placówkę badawczo-rozwojową w Wielkiej Brytanii. To także będzie znajdować się w Niemczech.

Będa wielkie zatrudnia w Berlinie w fabryce Tesli.

 

Agnieszka W

13 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*