Ewakuacja wieżowca mieszkalnego w Dortmundzie, zagrożenie pożarem

Ewakuacja wieżowca mieszkalnego w Dortmundzie, zagrożenie pożarem

 

W Dortmundzie ewakuowany jest ogromny wieżowiec o łącznej powierzchni 400 mieszkań. Wszystko wskazuje na to, że występują w nim problemy z ochroną przeciwpożarową. Niewykluczone, że budynek zamieszkują Polacy.

Straż pożarna w Dortmundzie ewakuuje duży wieżowiec z ponad 400 mieszkaniami z powodu zagrożenia pożarowego. Podjęty środek bezpieczeństwa ma na celu ochronę mieszkających tam najemców i jest, zgodnie z decyzją komitetu kryzysowego, niezbędny.

W związku z zarządzoną ewakuacją około 740 mieszkańców musi opuścić teraz swoje mieszkania. Informację o ewakuacji ogłosiły w czwartek władze administracji miasta Dortmund. Powołany właśnie specjalny komitet kryzysowy ma wkrótce ogłosić szczegóły tej akcji ewakuacyjnej podczas konferencji prasowej.

Latem ubiegłego roku wiele podobnych budynków w Północnej Nadrenii-Westfalii zostało poddanych inspekcji w wyniku niszczycielskiego pożaru w Londynie. W Wuppertalu i Duisburgu były już przeprowadzone ewakuacje z tego powodu.

W czerwcu wieżowiec w Wuppertal (Nadrenia Północna-Westfalia) był ewakuowany z powodu ochrony przeciwpożarowej. Ewakuacja dotyczyła 86 mieszkań ale niektóre z nich były puste. Administracja miasta Wuppertal uzasadniała tę decyzję poprzez doświadczenia po pożarze wieżowca Grenfell w Londynie.

Ogień powodujący co najmniej 81 zgonów spowodował konieczność ponownej oceny ryzyka w Wuppertal.

 

Wiedząc o pożarze w Londynie istnieje niebezpieczeństwo dla ciała i życia, powiedział wówczas Frank Meyer. Po tym, jak właściciele usunęli płomienną fasadę z tworzywa sztucznego na schodach, mieszkańcy mogli wrócić do swoich apartamentów miesiąc później.

W lipcu w mieście Duisburg, zarządzono tymczasowe opuszczenie trzech budynków w wieżowcowym kompleksie mieszkaniowym z powodu braku ochrony przeciwpożarowej. Wpłynęło to na około 100 osób z 22 mieszkań.

Klaudia S.

22 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Dortmund

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*