Emigrancji deportowani wracają do Niemiec.

Emigrancji deportowani wracają do Niemiec.

 

Młody Afgańczyk ubiegający się o azyl, bezprawnie deportowany z Niemiec w lipcu, został przywieziony z Afganistanu. Jego przypadek jest ostatnim z serii bezprawnych deportacji.

Według policji federalnej osoba ubiegająca się o azyl, która została bezprawnie deportowana z Niemiec do Afganistanu, w niedzielę przyleciała z powrotem do Berlina.

Jego przypadek z seria wypadków deportacyjnych w Niemczech, okazuje się że deportacje są bezprawne i osoby powracają.

20-letni Afgańczyk był jednym z wielu deportowanym lotem czarterowym z Monachium na początku lipca. Mężczyzna, którego pierwotny wniosek o azyl został odrzucony w kwietniu 2017 r., i czekał na decyzję w sprawie jego odwołania przed sądem administracyjnym w niemieckim mieście Greifswald .

Jego sprawa wyszła na jaw dwa tygodnie po deportacji. Federalne Biuro ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) przyznało, że popełniono „błąd proceduralny”.

„Cieszę się, że mogę wrócić do Niemiec, mam nadzieję, że zostanę tutaj i dziękuję za wspaniałe wsparcie”, powiedział nam Norddeutscher Rundfunk, krótko po swoim przybyciu do Norddeutscher Rundfunk. Port lotniczy Tegel w Berlinie.

Inne niedawne przypadki bezprawnej deportacji

Oskarżony strażnik bin Ladena Islamista Sami A. został deportowany do rodzinnej Tunezji w lipcu po prawie dwóch dekadach w Niemczech. Został oskarżony o to, że był kiedyś ochroniarzem Osamy bin Ladena. Ale prawo niemieckie zabrania deportacji do krajów, w których ludzie mogą być torturowani lub wykorzystywani. Rozkaz wydany faksem, blokujący jego deportację, został przeoczony i wysłano go do Tunezji, gdzie władze odmówiły odesłania. Jednak w poniedziałek Kölner Stadt-Anzeiger zgłosił, że władze wydały zakaz powrotu do Tunezji. Odpowiedzialny urząd imigracyjny w Bochum  wydał decyzje uniemożliwiający europejskim państwom Schengen przyznanie wejścia mężczyźnie z powodów bezpieczeństwa.

Ukraińcy deportowani też wracają 

Ukraiński opiekun Ukraińska starsza siostra Svitlana K. i jej rodzina z wojennego miasta Doniecka zostały deportowane w lipcu.

Sędzia, później uchylił to orzeczenie na podstawie tego, że była w połowie kursu szkoleniowego na temat opieki nad osobami starszymi.

Chińscy obywatele deportowani też wracają 

W kwietniu 22-letnia osoba ubiegająca się o azyl z Chin została bezprawnie deportowana po tym, jak faksem orzeczenie sądu nie dotarło do władz lokalnych w Bawarii. Jego prawnik powiedział później, że nie miał wiadomości od swojego klienta od czasu deportacji. Członek mniejszości muzułmańskiej Ujmuje głównie w kulturowych i religijnych represjach. 

Afgańczycy  deportowani też wracają 

Afgański żołnierz w grudniu 24-letni Afgańczyk zidentyfikowany jako Haschmatullah F. został przywieziony do Niemiec po bezprawnym deportacji trzy miesiące wcześniej. Powiedział, że był zagrożony przez Talibów i prawie zabity, ponieważ pracował z Amerykanami jako żołnierz.

Po powrocie sąd przyznał mu trzyletni dokument pobytowy i pozwolenie na pracę w Niemczech. 

Katarzyna W

14 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*