Dożywocie dla irakjczyka za zabicie 14-letniej Niemki.

Dożywocie dla irakjczyka za zabicie 14-letniej Niemki.

 

Niepowodzenie Irakijczyka ubiegającego się o azyl zostało przekazane do więzienia za gwałt i morderstwo 14-letniej Niemki.

22-letni Ali Bashar przyznał się przed sądem w Wiesbaden, że udusił Susannę Feldman 23 maja 2018 roku ale twierdził, że nie wiedział, jak to się stało.

Jej ciało znaleziono dwa tygodnie późnie.

Zabójstwo wywołało oburzenie w Niemczech i skłoniło kanclerz Angelę Merkel do wezwania do szybszej deportacji nieudanych osób ubiegających się o azyl w kraju.

Bashar został skazany w środę pośród ścisłej ochrony na dworze w Wiesbaden, mieście, w którym miało miejsce morderstwo.

Ponieważ sędzia uznał, że jego przestępstwo ma wyjątkową surowość, jest mało prawdopodobne, że zostanie mu przyznane zwolnienie warunkowe po 15 latach.

Matka Zuzanny, Diana, powiedziała, że ​​„część mojej przyszłości i moje serce zniknęły”, gdy umarła jej córka.

„Otrzymałem już dożywotnie więzienie, chociaż nie jestem winny. Nigdy nie będę miał szansy na ułaskawienie” – napisała sześciostronicowym listem do Bashara przed werdyktem, donosi niemiecka gazeta Bild (w języku niemieckim).

Prokuratorzy powiedzieli, że Bashar zgwałcił Susannę Feldman na zalesionym terenie w pobliżu linii kolejowej, a następnie udusił ją od tyłu, gdy zagroziła, że ​​pójdzie na policję. Następnie użył telefonu uczennicy do wysłania wiadomości, które postanowiła udać się do Paryża.

Bashar zaprzeczył gwałceniu Zuzanny i twierdził, że uprawiali seks za zgodą.

Podczas procesu opisał za pośrednictwem tłumacza, jak jego rodzina uciekła z Iraku w 2015 roku. Następnie opowiedział o swoim czasie w Niemczech io tym, jak – pomimo spożywania alkoholu od 12. roku życia – po raz pierwszy wprowadzono go do twardszych narkotyków.

Twierdził, że poznał Zuzannę przez wzajemne znajomości trzy miesiące przed atakiem i spędził z nią czas, słuchając muzyki i chodząc z nią, ręka w rękę. Powiedział, że nie znał jej wieku.Mówiąc o incydencie, Ali Bashar powiedział sądowi: „Wszystko stało się czarne na moich oczach, potem wszystko się wydarzyło. Nie wiem, jak mogło się to stać”.

Zanim została znaleziona, Bashar i jego rodzina udali się do kurdyjskiego miasta Irbil w północnym Iraku, gdzie został zatrzymany przez lokalne siły. Ponieważ Irak i Niemcy nie mają umowy o ekstradycji, rozpoczęła się głośna misja z udziałem szefa niemieckiej policji federalnej Dietera Romanna, który udał się do Irbilu z policją antyterrorystyczną, aby go sprowadzić.

Matka Susanny mówi, że policja nic nie zrobiła przez pięć dni po tym, jak poinformowała, że ​​jej córka zaginęła. Zanim ciało dziewczyny zostało znalezione dwa tygodnie po zabójstwie, Ali Bashar już uciekł z kraju.

Pani Merkel powiedziała podczas wywiadu telewizyjnego w czasie aresztowania Bashara, że ​​sprawa pokazała, jak ważne jest, aby osoby pozbawione statusu rezydenta zostały postawione przed sądem, aby „mogły szybko zostać odesłane do domu”.

Police officers of a special unit escort Iraqi asylum seeker Ali Bashar, who is suspected of having killed a German teenage girl, to a helicopter in Wiesbaden, western Germany, on June 10, 2018

 

Agnieszka W

 

11 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*