Dobry biznes będzie, czyli wynajem pokoi dla Polaków z Anglii

Dobry biznes będzie, czyli wynajem pokoi dla Polaków z Anglii

 

Polacy z Wielkiej Brytanii już wracają i to bardzo w dużych ilościach do Polski. Fakt ten potwierdzają firmy kurierskie oraz wielu znajomych w Polsce. Powroty spowodowane sa mniejszym kursem funta, mniejszymi zasiłkami na dzieci a ceny cały czas rosną. Anglia jako żniwo zarobku już się skończyło – mówi pani Marta ( imie zostało zmienione).

Największy jednak wpływ na powrót ma nadchodzący Brexit. 

Wiemy że w roku 2019 w marcu Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską i choć obecnie prowadzone są rozmowy o gwarancji emigrantów w tym Polaków na wyspach to jednak nie oszukujmy się . Jest wiele patologii Polaków które pobierają benefity. Mieszkają w państwowych mieszkaniach, nie pracuje po nawet 7 lat a państwo opłaca wszystko, dom, szkołę, służbę zdrowia oraz daje pieniądze na życie. Skala przeraziła Wielką Brytanię do takiego stopnia, mają 3.6 miliona ludzi z Europy że postanowili wyjść z UE. Generalnie referendum miało skutek opiniotwórczy a jednak i Parlament i Sąd Najwyższy i Izba Lordów nikt z nich nie zatrzymał Brexit.

Brytania to specyficzny kraj mają wysoką kwotę wolną od podatku i wysokie zasiłki – rodzina z dzieckiem ma opłacony dom i może dostać nawet 650 funtów na miesiąc, teraz jednak nadchodzi koniec. Kiedyś Premier Wielkiej Brytanii powiedziała że emigracja jest dobra dla biznesu ale nadmiar przy tak wysokich zasiłkach i wysokiej kwocie wolnej od podatku niszczy budżet szkolnictwo, służbę zdrowia. Nie wyczuła tego Bruksela kiedy Cameron negocjował umowę przed referendum , gdyby wiedzieli jakie problemy ma Londyn z emigracją może i UK zostałoby w UE.

Co więc się szykuje na wyspach.

 

Generalnie zasiłki będą dla osób które mają uregulowany statut 5 letniej ciągłości pracy. Wielu Polaków, Rumunów, Bułgarów, Słowaków, Litwinów bez dotacji na dzieci się nie utrzyma. Praktycznie w fabryce czy magazynie zarabia się 1100 funtów na miesiąc bez dotacji na rodzinę gdzie dom kosztuje 600 funtów nikt nie przeżyje.

Ludzie będą wracać do swoich krajów , w Polsce brakuje ludzi do pracy więc Polska z miłą chęcią ich przyjmie nawet 200 0000. Przecież Ukrainiec zarobiony zysk w Polsce wywozi na Ukrainę , Polak jednak inwestuje swój dom w Polsce.

Niestety nie wszyscy zostaną w Polsce.

Choć matki z dziećmi mogą zostać w Polsce gdyż jest dotacja na dzieci 500+ oraz dzieci powracające z Anglii nie znają języka niemieckiego – to jednak mężczyźni pojadą za większymi zarobkami i przyjadą do Niemiec. Dlatego od 2019 będzie bardzo dobry biznes w pośrednictwie pracy na terenie Niemiec ale przede wszystkim na wynajmie pokoi dla Polaków którzy wrócili z Anglii i szukają podobnych zarobków . Ponadto wynajem pokoi ale także mieszkań dla osób z Bułgarii i Rumunii gdyż oni nie mają zasiłków na dzieci wiec przyjadą pełnymi rodzinami do Niemiec. Szykuj się wiec na nowe wyzwania biznesowe.

Jaki film można znaleźć na youtube

Barbara S

 

24 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*