Deutsche Bank planuje „znaczące” cięcia w zatrudnieniu

Deutsche Bank planuje „znaczące” cięcia w zatrudnieniu

Deutsche Bank będzie dokonywał „znaczących” redukcji etatów, zwiększając skalę operacji bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, powiedział największy kredytodawca w Niemczech.

Nowy dyrektor naczelny Christian Sewing powiedział, że zwolnienia pracowników są „bolesne, ale niestety nieuniknione”.

Komentarze pojawiły się, gdy bank odnotował gwałtowny spadek przychodów korporacyjnych i inwestycyjnych banku w pierwszym kwartale.

Tysiące miejsc pracy może być zagrożonych.

„Zwolnienia te są bolesne, ale niestety nieuniknione, aby zapewnić konkurencyjność naszego banku na dłuższą metę” – powiedział pan Sewing w oświadczeniu.

Deutsche Bank jest głęboko zakorzeniony w Europie – tutaj chcemy zapewnić naszym klientom dostęp do globalnych rozwiązań finansowych i skarbowych” – powiedział pan Sewing kilka tygodni po objęciu funkcji dyrektora generalnego. „Na tym skupimy się bardziej zdecydowanie.”

Strategia ta będzie znaczącym odwróceniem poprzedniej ekspansji Deutsche Banku na globalną bankowość inwestycyjną, którą realizuje od 30 lat. 

Środki spowodują wyższe koszty restrukturyzacji i obejmują ograniczenie działalności Deutsche Bank w zakresie funduszy hedgingowych. Informacje o zwolnieniach  pojawiają się po przeglądzie banku inwestycyjnego, znanego wewnętrznie jako Project Colombo, który może jeszcze doprowadzić do dalszych cięć.

Pan Sewing, który był w banku przez całą jego karierę, był wcześniej odpowiedzialny za operacje banków prywatnych i komercyjnych. Poprzedni szef John Cryan został zwolniony wcześniej w tym miesiącu. Poszukiwania jego wymiany zaczęły się po tym, jak bank zanotował roczną stratę w wysokości 500 mln euro pod koniec lutego. 

Deutsche Bank zatrudnia ogółem 97 000 pracowników, zatrudniając około 40 000 pracowników w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. Bank ma 10 000 pracowników w Stanach Zjednoczonych, a większość z nich jest zatrudniona w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej. W regionie Azji i Pacyfiku liczy 21 000 pracowników.

Deutsche Bank od dawna boryka się ze spadkiem przychodów. W pierwszym kwartale tego roku odnotowano spadek przychodów o 5% do 7 mld EUR (6,1 mld GBP), a bank korporacyjny i inwestycyjny odnotował 13-procentowy spadek przychodów do 3,8 mld EUR.
W przypadku całego banku zysk netto za pierwszy kwartał wyniósł  tylko 120 mln euro, w porównaniu z 575 mln euro w poprzednim roku.

Katarzyna W

 

26 kwietnia 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*