Dają niemieckie paszporty dla 2-3-4 pokolenia wstecz

Niemiecki rząd łagodzi zasady obywatelstwa dla 2-3-4 pokolenia ludzi którzy opuścili Niemcy

 

Potomkowie nazistowskich ofiar będą mogli teraz odzyskać obywatelstwo.
Niemiecki rząd od piątku złagodził przepisy pozwalające potomkom ludzi, którzy uciekli i byli przesladowani z nazistowskich Niemiec, odzyskać obywatelstwo.

Niemcy muszą „wywiązać się ze swojej historycznej odpowiedzialności za osoby poszkodowane”, powiedział minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer.

Podczas gdy w Niemczech istnieją już zasady zezwalające potomkom prześladowanych Żydów na odzyskanie obywatelstwa, dwa dekrety, które weszły w życie w piątek, zamknęły kilka luk, które wcześniej wykluczały innych.

Krewni osób, które opuściły nazistowskie Niemcy, zanim ich obywatelstwo zostało przywołane przez reżim, mogą teraz odzyskać je na podstawie nowego dekretu.

Ludzie, którzy wcześniej nie otrzymywali obywatelstwa niemieckiego, ponieważ ich ojciec był cudzoziemcem i którego matka straciła obywatelstwo niemieckie na przykład za nazistów, mogą teraz korzystać z nowych przepisów.

Trudności niektórych osób w korzystaniu z podstaw przodków w celu ubiegania się o obywatelstwo stały się przedmiotem zainteresowania częściowo ze względu na gwałtowny wzrost liczby wniosków Brytyjczyków wywołujących nazistowskie prześladowania ich przodków po tym, jak Wielka Brytania głosowała za opuszczeniem UE.

Seehofer powiedział, że ci, którzy odrzucili swoje roszczenia, zobaczą je teraz zatwierdzone.

Ministerstwo podkreśliło, że nikogo nie należy wykluczać, ponieważ niesprawiedliwość z czasów nazistowskich była zbyt długa.

Osoby z Drugiego, trzeciego, czwartego „, a w niektórych przypadkach piątego pokolenia” mogą ubiegać się o PASZPORT NIEMIECKI, powiedział minister.

„Osoby prześladowane i ich potomkowie, którzy wcześniej zostali wykluczeni z naturalizacji z powodu moralnie niesprawiedliwej sytuacji prawnej, mogą teraz mieć możliwość uzyskania obywatelstwa niemieckiego w łagodnych warunkach” – powiedział Josef Schuster, który kieruje Centralną Radą Żydów w Niemczech.

„To zamyka lukę w sprawiedliwości” – dodał.

Minister powiedział, że wymagane warunki zostaną zredukowane „do minimum”, obejmując „podstawową znajomość języka niemieckiego” i podstawową znajomość porządku prawnego i społecznego w Niemczech.

W przeciwieństwie do typowych procedur składania wniosków o obywatelstwo, wnioskodawcy należący do tych kategorii nie BĘDĄ udowadniać, że dysponują wystarczającymi środkami finansowymi, aby utrzymać się w Niemczech.

Niemiecki paszport daje wjazd bez wizy i podjecie pracy w Australii, w USA jak w Kanadzie wiec szukaj byłych pra-pra-pra- wdziadków lub pra-pra-pra babcie czy ciotki którzy byli w Niemczech jak i dajesz przyszłość dla swoich dzieci.

AGNIESZKA W

 

30 sierpnia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*