Członkowie niemieckiej prawicowej grupy terrorystycznej zostali skazani

Członkowie niemieckiej skrajnie prawicowej grupy terrorystycznej zostali skazani za ataki.

 

 

 

Prokuratorzy stwierdzili, że członkowie grupy próbowali stworzyć „atmosferę strachu”, z serią ataków na politycznych przeciwników i uchodźców w 2015 roku.

Grupa zmodyfikowała pirotechnikę zakupioną w sąsiednich Czechach w celu użycia w atakach materiałów wybuchowych.Prokurator powiedział, że na szczęście nikogo nie zabili.

Grupa Freital dostała nazwę po rodzinnym mieście członków, które zyskało rozgłos w związku z serią protestów anty-imigracyjnych u szczytu kryzysu migracyjnego w Europie.

Grupa została uznana za winną dwóch ataków na domy dla uchodźców, dwóch na skrajnie lewicowe biura polityczne i jednego na osiedlu mieszkaniowym.

Siedmiu mężczyzn i jedna kobieta zostali skazani na cztery do dziesięciu lat.

Przywódcy Freitala, Timo Schulz i Patrick Festing, zostali skazani na 10 i 9 i pół roku więzienia za ich rolę w kierowaniu grupą.

Obrońca Festinga twierdził, że incydenty były „aktami spontanicznymi” i argumentował, że grupa nie jest ani organizacją przestępczą, ani terrorystyczną.

Niemcy odnotowały wzrost antyislamskiej, skrajnie prawicowej działalności w ostatnich latach, zbieżny z akceptacją przez kraj ponad miliona migrantów i uchodźców od 2014 roku.

Alternatywna dla Niemiec (AfD)- skrajnie prawicowa partia polityczna Niemiec, pierwszy raz zdobyła miejsca w parlamencie w zeszłorocznych wyborach – stając się trzecią co do wielkości partią z 12,6% głosów.

Defendant Maria K. (R) is escorted to the courtroom in handcuffs by a prison officer

Katarzyna CZ.

18 marca 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*