Burza „Franz” uderza w Niemcy, wielki wiatr i zakłocenia w podróży

Burza „Franz” uderza w Niemcy, wielki wiatr i zakłocenia w podróży

 

Po tym, jak burza „Eberhard” uderzyła w dużą część Niemiec w ciągu weekendu, nowa burza nazwana „Franz” powoduje więcej nieszczęść pogodowych i chaosu w podróży.

Według prognoz Niemieckiej Służby Pogodowej (DWD) w najbliższe dni pogoda prawdopodobnie pozostanie burzliwa .

Jako środek ostrożności, główny niemiecki operator kolejowy Deutsche Bahn (DB) ostrzegł, że mogą wystąpić opóźnienia w północnej Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW), Dolnej Saksonii i Szlezwiku-Holsztynie.

Podmuchy wiatru o prędkości do 85 kilometrów na godzinę dotarły do ​​NRW w środę, z wysokimi porywami do 100 km na godzinę w górach. Ponadto w wielu miejscach spodziewane są burze z piorunami.

„Spodziewamy się ciężkich opadów deszczu” – powiedział meteorolog.

Części północno-wschodnich Niemiec spotkały się w środę z ostrymi wiatrami do 100 km na godzinę, a także deszczem i deszczem ze śniegiem. Brocken w górach Herz w Saksonii-Anhalt miał wiatry o prędkości 117 km / h, a także temperatury sięgające -4 stopni.

 

W czwartek prognostycy przewidują łagodniejsze temperatury – z dużą ilością chmur, rozległym deszczem i śniegiem zaczynającym się na wysokości 600 metrów nad poziomem morza.

W ciągu dnia linia opadów śniegu wzrośnie do 1000 metrów. W niskich pasmach górskich, szczególnie w Schwarzwaldzie i Allgäu, będzie padał długo i uporczywie. Wiatr jest burzliwy, na szczytach też przypomina huragan.

W piątek pozostanie w większości pochmurno, z niewielkim słońcem na wschodzie kraju. W ciągu dnia nadchodzi nowy deszcz z zachodu.

Temperatury dzienne wynoszą od 7 ° C do 13 ° C. Dzięki subtropikalnemu ciepłemu powietrzu, w weekend będzie cieplej.

Agnieszka W

 

 

13 marca 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*