Berlin,odkryto radioaktywne karty do gry

Berlińska policja odkryła radioaktywne karty

 

Policja ujawniła we wtorek, że zaledwie dwa tygodnie temu odkryli serię kart do gry skażonych materiałem radioaktywnym w berlińskiej dzielnicy Marzahn-Hellersdorf po rocznych poszukiwaniach. Badania rozpoczęto rok temu, kiedy wykryto materiał radioaktywny w ośrodku przetwarzania odpadów w Rüdersdorf podczas rutynowej inspekcji.

W wyniku dalszych badań okazało się, że źródłem promieniotwórczości były sekcje kart do gry w jednej z ciężarówek ośrodka. Policja wywnioskowała, że ​​karty były używane jako część nielegalnej gry karcianej, w której niektóre karty są napromieniowane, co może wykryć tylko jeden gracz z czytnikiem przymocowanym do ciała, dzięki czemu może oszukiwać.

16 listopada państwowy urząd śledczy wraz z pracownikami ośrodka monitorującego promieniowanie i departamentu ochrony zdrowia przeszukał dom i posiadłość 41-letniej kobiety uważanej za powiązaną z oszustwem.

Policja wydedukowała pochodzenie kart, śledząc trasę ciężarówki utylizacyjnej, zanim dotarła do ośrodka przetwarzania odpadów, prowadząc ostatecznie do 41-letniej właścicielki restauracji w Marzahn-Hellersdorf.

Oprócz domu kobiety, śledczy przeszukali jej restaurację, bar karaoke i klub, odzyskując 13 kart oznaczonych substancją radioaktywną.

Ta substancja okazała się jodem 125, który został umieszczony na kartach w niewielkich ilościach, niewykrywalny z odległości większej niż pół metra.

Zgodnie z raportem policji ilość jodu 125  stanowiła zagrożenie dla zdrowia, ponieważ ilość promieniowania jest ośmiokrotnie wyższa od dopuszczalnego limitu.

41-latka jest badana pod kątem uwolnienia promieniowania jonizującego, które może skutkować karą grzywny lub nawet karą więzienia do pięciu lat. Do tej pory nie jest jasne, kto był jej wspólnikiem w tym przekręcie hazardowym.

Katarzyn Cz

4 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*