Berlin-Monachium w 4 godziny pociągiem od grudnia

Berlin-Monachium w 4 godziny pociągiem od grudnia

 

W zaledwie cztery godziny ICE z Berlina do Monachium jest możliwe od grudnia. Planowane jest także wprowadzenie dłuższych pociągów.

Deutsche Bahn zamierza podwoić swoją ofertę na trasie Berlin-Monachium od 10 grudnia. Zostało to ogłoszone w czwartek przez przewoźnika długodystansowego Birgit Bohle.

Tło jest zaplanowanym uruchomieniem nowej linii szybkiego ruchu między Erfurdem i Bambergiem, gdzie pociągi ICE mogą być prowadzone z prędkością 300 km. Według Bohle, równoznaczne jest to ze zmniejszeniem czasu podróży między dwoma miastami do mniej niż czterech godzin. W tej chwili ICE potrzebuje dobrych sześciu i pół godziny na trasie liczącej 623 km.

Nowy czas podróży trzech godzin i 55 minut osiągnie tylko ICE Sprinter od grudnia trzy razy dziennie (wyjazd na 6, 12 i 18 rano) z zaledwie kilkoma stacjami (w Berlinie-Südkreuz, Halle / S, Erfurt i Norymbergii) będą przemieszczać się między dwoma miastami.

Oferta jest uzupełniana o 15 więcej ICE dziennie, które zmieniają się za pośrednictwem Halle / S. lub Lipsk i kontynuują po w drodze. Czas ich podróży wynosi około czterech i pół godziny.

 

Począwszy od oferty konkurencyjnej samolotów, kolej liczy na znaczny wzrost liczby pasażerów. Zdaniem przedstawiciela kolei, w celu zaspokojenia oczekiwanego zapotrzebowania, oferta wzrośnie z 10.000 do 20.000 miejsc dziennie.

Wynika to głównie z użycia dłuższych pociągów, takich jak ICE-T w przypadku podwójnych odcinków. Jako sprinter, ICE3 będzie miał 430 miejsc.

Kolej poinformuje tylko o konkretnych godzinach odjazdu w dniu 16 października, bilety będzie można rezerwować od 17 października. Jak na razie nie wiadomo czy i ewentualnie o ile wzrośnie cena biletów na tej trasie.

W tej chwili bilet w jedną stronę z Berlina do Monachium kosztuje 132 euro (druga klasa, bez karty Bahncard), bilety za specjalne ceny dostępne są od 39,90 euro.

Klaudia S.

6 października 2017

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*