Bakterie E. coli na kąpieliskach w Berlinie, służby ostrzegają

Bakterie E. coli na kąpieliskach w Berlinie, służby ostrzegają

 

Ciężkie deszcze doprowadziły do ​​pojawienia się na niektórych kąpieliskach w Berlinie bakterii z grupy E. coli, ostrzegają służby. Podczas letnich dni wiele osób, w tym Polacy, chętnie przebywają na berlińskich plażach, dlatego należy teraz zachować szczególną ostrożność.

To doświadczenie pokazuje zwiększone obciążenie mikrobiologiczne,” powiedział w wydanym właśnie oświadczeniu przedstawiciel Państwowego Urzędu Zdrowia i Opieki Społecznej (LaGeSo).

Najnowsze wyniki badań pokazują, że doszło do przedostania się i zarazem przekroczenia granic bakterii E. coli w pewnych miejscach chętnie odwiedzanych przez plażowiczów w letnie dni”, dodał.

Bakterie coli mogą powodować biegunkę, bóle brzucha i wymioty, a także gorączkę i inne niebezpieczne objawy.

Wyłączona spod tego ostrzeżenia jest plaża Wannsee. Dla kąpieliska nad jeziorem Tegel i Flughafensee wyniki dotyczące próbek na obecność bakterii nie są jeszcze dostępne. W związku z tym należy zachować ostrożność.

Dla kąpielisk Badestellen Freibad Halensee, Krumme Lanke, Schlachtensee, Teufelssee und Groß Glienicker See Nord oraz Süd wurde die Badewarnung kąpiele zostały zakazane ze względu na wyniki.

Dla wszystkich innych kąpielisk w Berlinie, Państwowy Urząd będzie sprawdzał co 14 dni ich stan jakości.

Niemniej, jeśli nawet woda będzie znowu czysta, należy zachować ostrożność. Intensywne opady w ostatnich tygodniach doprowadziły również do erozji rzek, w tym nad jeziorem Tegel i Flughafensee.

Klaudia S.

photo/berlinerkurier

10 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polonia w Berlin

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*