Awaria ostatniego podwodnego okrętu Niemieckiego

Awaria ostatniego podwodnego okrętu Niemieckiego

 

Sześć niemieckich okrętów podwodnych jest całkowicie nieczynnych po tym, jak jedyny operacyjny okręt podwodny miał wypadek u wybrzeży Norwegii.

U-35 został przeniesiony do stoczni ThyssenKrupp Marine Systems w Kilonii po uszkodzeniu płetwy steru podczas manewru nurkowego, donosi dziennik Kieler Nachrichten. Okręt podwodny miał uczestniczyć w ćwiczeniach w cieśninie Skagerrak, cieśninie między południową Norwegią, południowo-wschodnią Szwecją i Danią.

U-35 to łódka klasy 212A, taka sama, którą TKMS zbuduje dla Norwegii w ramach wielomiliardowej transakcji ogłoszonej na początku tego roku. Włochy prowadzą również dwie łodzie tej klasy.

W ostrej rywalizacji między dwoma pozostałymi oferentami w sprawie kontraktu z okrętami podwodnymi, niemiecki TKMS pokonał francuskie DCNS.

Dokładnie, jak długo U-35 będzie nieczynny, nie było jeszcze znane w piątek. Przedstawiciele służby mają nadzieję na dokonanie w przyszłym tygodniu oceny dotyczącej zakresu szkód.

Zepsuty okręt podwodny dołącza już do trzech zepsutych  statków podwodnych które sa już remontowane w stoczni w Kilonii. Niemieckie wojskowe serwisy informacyjne Augen Geradeaus, powołując się na dane dotyczące usług morskich, poinformowały, że U-31 będzie w remoncie do grudnia, a U-33 i U-36 są poddawane konserwacji do lutego 2018 i maja 2018 roku…

Dodatkowo U-32 i U-34 są wyłączone z eksploatacji i oczekują na punkty konserwacji w stoczni.

Katarzyna W

 

 

7 lipca 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*