Ataki seksualne i zamieszki 1000 osób w Badenii-Wirtembergii

Ataki seksualne i zamieszki 1000 osób w Badenii-Wirtembergii

 

 

Do poważnych zamieszek, a także napaści seksualnych doszło na festiwalu ulicznym w Schorndorf w Badenii-Wirtembergii. Niewykluczone, że w festiwalu brali udział również Polacy.

Jak poinformowała niemiecka policja, jak na razie zostały zgłoszone w piątek wieczorem trzy incydenty, w których kobiety były napastowane seksualnie przez mężczyzn. W jednym przypadku podejrzany został zidentyfikowany.

Poza tym w sobotę 17-letnia dziewczyna również była napastowana seksualnie na dziedzińcu stacji kolejowej. Policja zidentyfikowała trzy osoby ubiegające się o azyl, jako podejrzane.

Oprócz tego w parku zamkowym Schlosspark doszło do zamieszek w miniony weekend. W nocy w niedzielę zebrało się tam około 1000 młodych ludzi, z których niektórzy rzucali do innych uczestników, a także policjantów. „W dużej mierze to prawdopodobnie uchodźcy”, czytamy w komunikacie policji.

 

Funkcjonariusze federalnej policji musieli użyć sprzętu ochronnego w celu uspokojenia sytuacji, która była niezwykle poważna, bowiem według świadków, niektórzy napastnicy mieli przy sobie noże.

W wyniku tych incydentów kilka pojazdów policyjnych zostało uszkodzonych. „Dwa radiowozy zostały spryskane graffiti, a niektóre uszkodzone”, głosi komunikat.

Tym samym wiele jednostek policji, także z okolicznych powiatów musiało zostać wysłanych na miejsce z uwagi na „przeciwdziałanie ogromnemu potencjałowi agresji”, co ogłosiły niemieckie służby.

Według rzecznika policji, to głównie spożycie alkoholu było bodźcem do zamieszek. Ponadto, jak poinformował rzecznik, odsetek imigrantów w grupie sprawców był niezwykle wysoki.

Klaudia S photo/rt.com

 

17 lipca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*