Ataki na dwa meczety w Kassel i Bremie

Ataki na dwa meczety w Kassel i Bremie

 

Meczet w północno-zachodnich Niemczech został zdewastowany rasistowskimi obelgami i wieprzowiną.
W niedzielę napastnicy rzucali kamieniami w meczet w środkowym niemieckim mieście Kassel,

W ataku na meczet w północno-zachodniej Bremie.zniszczono 50 ksiąg Koraanu.

Centralny Meczet w Kassel, działający pod egidą Turecko-Islamskiej Unii do Spraw Religijnych (DITIB), został zaatakowany na początku niedzieli przez niezidentyfikowanych podejrzanych.

Prezes Fundacji Kassel Central Mosque Seyfettin Eryörük powiedział, że meczecie zostały rozbite okna.

Turecki konsul generalny we Frankfurcie Burak Karartı potępił atak w oświadczeniu, które podzielił się w mediach społecznościowych, wzywając siły bezpieczeństwa do znalezienia sprawców.

Prokuratura w Kassel wszczęła dochodzenie w sprawie ataku.

Tymczasem 50 Koranów w meczecie Rahman w niemieckim Bremie zostało uszkodzonych przez napastników, którzy rzucili niektóre święte księgi do toalety, donosi raport.

Muzułmanie mieszkający w mieście wyrazili swój żal z powodu antymuzułmańskiego ataku. . Atak nastąpił niecałe dwa tygodnie po tym, jak mężczyzna wykrzykując anty-muzułmańskie obelgi na tramwaju w Bremie dźgnął nożem 16-letnią nastolatkę w szyję.

Delegat stanu Brema Partii Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) Oğuzhan Yazıcı powiedział agencji Anadolu, że zdecydowanie potępia brzydki atak na meczet Rahman, który działa pod Radą Islamską w Bremie.

 

W ostatnich latach w Niemczech narastają ataki antymuzułmańskie, napędzane propagandą prawicowych partii, które wykorzystują obawy przed kryzysem uchodźczym i terroryzmem.

Policja odnotowała w zeszłym roku 813 przestępstw z nienawiści wobec muzułmanów. Co najmniej 54 muzułmanów zostało rannych w atakach, które były przeprowadzane głównie przez skrajnie prawicowych ekstremistów. .

W ubiegłym tygodniu listy pocztowe, w tym symbole broni nazistowskiej i nuklearnej, pozostawiono w skrzynkach pocztowych obywateli tureckich w Kolonii. Napisane w listach, które znaleziono w skrzynkach pocztowych niektórych obywateli na Keup Street w mieście, były wiadomości z nienawiści, w tym: „Jesteś taki sam jak Żydzi. Wkrótce zaczną atakować cię ataki”.

Niemcy, kraj liczący ponad 81 milionów ludzi, mają drugą co do wielkości populację muzułmańską w Europie Zachodniej po Francji. Wśród prawie 4,7 miliona muzułmanów kraju 3 miliony mają pochodzenie tureckie. Wielu tureckich rodowitych Niemców to urodzeni w Niemczech i trzecim pokoleniu obywatele pochodzenia tureckiego, których dziadkowie przenieśli się do kraju w latach sześćdziesiątych.

Ankara wzywa rządy Zachodu do przyjęcia silniejszego stanowiska przeciwko rosnącym atakom antyislamskim na całym świecie.

Agnieszka W

10 czerwca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*