Atak terrosytyczny w Limburgii. Syryjski kierowca zranił dziewięć osób

Atak terrosytyczny w Limburgii. Syryjski kierowca zranił dziewięć osób

 

NIEMCY zostały dotknięte podejrzeniem ataku terrorystycznego po tym, jak kierowca ciężarówki wpadł w szał, wbijając kilka samochodów, raniąc dziewięć osób.

Skradziona ciężarówka, biały Mercedes, wbiła się w osiem samochodów ustawionych w kolejce na światłach w pobliżu dworca kolejowego w Limburgii, mieście w zachodnich Niemczech, „miażdżąc je razem”.

Policja powiedziała w oświadczeniu: „Na podstawie tego, czego się dowiedzieliśmy i kilku relacji świadków, mężczyzna przejął kontrolę nad ciężarówką około 17:20 (1520 GMT)”.

FNP poinformował, że „przechodnie powiedzieli, że kierowca kilka razy powiedział„ Allah ”i mówił po arabsku. Ale policja nie potwierdziła tej informacji.

Kierowca, który ma około 30 lat i pochodzi z Syrii, został aresztowany.

Świadek powiedział :

Mężczyzna opisany jako trzydziestolatek z krótkimi ciemnymi włosami i pełną brodą szarpnął drzwi od strony kierowcy i spojrzał na niego szeroko otwartymi oczami, po czym wyciągnął go z ciężarówki.

Właściciel ciężarówki powiedział FNP: „Zapytałem go:„ Czego ode mnie chcesz? ”.

„Nie powiedział ani słowa”.

Bettina Yeisley z Limburgii, która pracowała w pobliżu miejsca katastrofy, powiedziała FNP, że usłyszała głośny huk i wybiegła na ulicę. Powiedziała, że ​​znaleźli mężczyznę siedzącego pod drzewem. Pani Yeisley powiedziała FNP: „Krwawił z nosa, ręce miał zakrwawione, spodnie miał podarte. Powiedział, że wszystko boli. Zapytałem go o jego imię, a on powiedział:„ Nazywam się Mahomet ”.

Kierowca, który ma około 30 lat i pochodzi z Syrii, został aresztowany.

„Dochodzenie, w tym przesłuchanie świadków i zbieranie dowodów, trwa.”

Burmistrz Limburgii Marius Hahn (SPD) powiedział niemieckiej agencji prasowej: „Jestem zszokowany, a moje myśli dotyczą ofiar rannych i ich rodzin”.

Agnieszka  W

8 października 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*