Atak w Barcelonie, video. Zabitych 13 , ponad 100 rannych

Atak w Barcelonie, video. Zabitych 13 , ponad 100 rannych

 

Furgonetka najechała na pieszych w barcelońskiej dzielnicy turystycznej Las Ramblas, zabijając 13 osób i raniąc ponad 100. Hiszpańska policja opisała to jako atak terrorystyczny.

Atak rozpoczął się o 16:50 czasu lokalnego.

Świadkowie opisywali, jak biała furgonetka zygzakuje z prędkością wzdłuż deptaku, celowo skierowana do ludzi zabijając ich.

Policja potwierdziła, że ​​dwóch policjantów zostało przejechanych przez pojazd w punkcie kontrolnym. Nie ma dowodów sugerujących, że było to związane z atakiem na Ramblas.

Dwóch mezczyzn zostało aresztowanych w związku z incydentem, jeden urodzony w Maroku i drugi urodzonym w hiszpańskiej enklawie Melilli w północnej Afryce.

Policja wydała także zdjęcie człowieka, który rzekomo wynajmował samochód dostawczy nazwany jako Driss Oukabir – powiedział jednak że jego dokumenty zostały skradzione i wykorzystane bez jego wiedzy.

Szef policji Josep Lluís Trapero powiedział, że żaden z aresztowanych nie był kierowcą.

Hiszpański krajowy nadawca publiczny RTVE poinformował również, że wynajęty pojazd został wynajęty w mieście. Druga furgonetka związana z atakiem została znaleziona w małym miasteczku Vic, na północ od Barcelony.

Grupa Islamskie Państwo twierdził, że sprawca był jednym z ich „żołnierzy” w komunikacie przesłanym za pośrednictwem swojej samozwańczej agencji prasowej, Amaq.

 

18 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*