Angela Merker zostanie dalej Kanclerzem po wyborach, sondaż

Angela Merker zostanie dalej Kanclerzem po wyborach, sondaż

 

Partia Zielonych traci wyborców, tak wynika z najnowszego sondażu. Według badania, Zieloni nie mieli tak niskiego poparcia od ostatnich pięciu lat, czyli od czasu ich kadencji.

Gdyby przeprowadzono w niedzielę wybory powszechne, partia ta zdobyłaby 8,5 procent, pokazał wstępny raport.

To 0,5 punktu procentowego mniej niż w poprzednim tygodniu, a także najniższy wynik, jaki zanotowano od września 2013 roku.

Z kolei unia tworzona przez CDU / CSU według sondaży może liczyć na poparcie 33,5 procent wyborców, co oznacza wzrost o 1,5 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Centroprawicowa partia liberalna FDP zyskuje pół punktu do 7,5 procent. Niemiecka eurosceptyczna i konserwatywna partia AFD traci jeden i pół punktu do 13,5 procent. Socjaldemokratyczna partia SPD może liczyć na 21 procent poparcia, a Die Linke z 11 procentami utrzymuje swój wynik z poprzedniego tygodnia.

 

„Żaden rząd nie może zostać utworzony bez unii. Zieloni są znowu tak słabi jak w wyborach przeprowadzonych w 2013 roku „, powiedział mediom szef Insa, Hermann Binkert.

W stronę partii Zielonych skierowano niedawno wiele krytyki za jej krytyczne uwagi na temat działań policji w sylwestrową noc w Kolonii.

Sondaż przeprowadzono od 13 do 16 stycznia 2017 roku.

Według tego sondażu rośnie poparcie dla koalicji Rządu gdzie szefem jest Angela Merkel, wynika z tego iż Merkel zostanie dalej na stanowisku po nowych wyborach.

Klaudia S.

17 stycznia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*