Agencja pracy w saksonii wykorzystywała Polaków i ludzi ze wschodu

Agencja pracy w saksonii wykorzystywała Polaków i ludzi ze wschodu

 

Policja federalna aresztowała dwie osoby należące do Agencji Pracy  która wykorzystywała Polaków i ludzi z Europy wschodniej głównie z Turyngi i Saksoni-Anhalt

Głownym celem policji był Arnstadt, oprócz Erfurtu, Ilmenau i Ichtershausen w Turyngii i Braunsbedra w Saksonii-Anhalt.

Przeszukano biura, duży obiekt hodowli zwierząt i schroniska dla podejrzanych nielegalnych pracowników, którzy mieli być wyposażeni w fałszywe dokumenty. Jest to jedna z największych misji w środkowych Niemczech.

Najpierw przeszukano dwanaście obiektów. Z powodu nowych dowodów trzy kolejne zostały dodane rano w Turyngii. Komputery, dokumenty i gotówka zostały skonfiskowane.

Według policji federalnej ludzie pracowali bez umów i za grosze..

W sumie  znaleziono około 100 osób a dokumenty robocze  Agencji są poddawane przeglądowi.

Zgodnie z informacjami podanymi do tej pory aresztowano dwóch głównych oskarżonych kobiete i mężczyzne. Mówi się, że zatrudniano przede wszystkim z Europy Wschodniej, do firm hodowlanych i przetwórstwa mięsnego. Dotyczy to jednak także innych sektorów.

W kolejnej szeroko zakrojonej operacji przeciwko zorganizowanej nielegalnej pracy,  policja była w Szlezwiku-Holsztynie, Hamburgu i Meklemburgii-Pomorzu.

Kontrolowano odpowiedzialnych za firmy budowlane. Chodziło o oszustwa w zakresie zabezpieczenia społecznego, unikanie podatków, przemyt cudzoziemców i fałszowanie paszportów.

Agnieszka W

27 sierpnia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*