18 osób w szpitalu przez atak szerszeni na niemieckim festiwalu wina.

18 osób zaatakowanych przez chmary szerszeni na niemieckim festiwalu wina.

 

Rój szerszeni zaatakował ludzi na festiwalu w Weingarten w niedzielę.

Odwiedzający festiwal zostali przewiezieni do szpitala po tym, jak zostali ukąszeni przez chmarę szerszeni.
W sumie 18 osób zostało zaatakowanych przez szerszeni na festiwalu wina, który odbył się z okazji końca lata, w mieście Weingarten w Karlsruhe, donosi BILD.

W niedzielę wezwano służby ratunkowe. Trzynaście osób z grupy musiało zostać przewiezionych do pobliskich szpitali na leczenie, powiedziała policja.

Stuttgarter Zeitung informuje, że grupa wędrowała wówczas przez winnice.

Szerszenie zebrano z gniazda w pniu drzewa, ale nie wiadomo, co wywołało atak szału. Szerszenie mogą być niebezpieczne, szczególnie dla osób cierpiących na alergie.

Według doniesień, żadne z dzieci nie zostało rannych w tym incydencie i żadne z ran nie jest uważane za zagrażające życiu.

Zespoły ratownicze uspokoiły spanikowany tłum. Specjalista od szerszeni został wezwany w celu zapewnienia, że gniazdo owadów zostało prawidłowo usunięte, a teren festiwalu został zamknięty na resztę dnia.

Szerszenie, które należą do rodziny os, ale są nieco większe, są gatunkami chronionymi w Niemczech, a ich gniazda mogą być przenoszone tylko za oficjalną zgodą.

Zarówno szerszenie, jak i osy są bardzo powszechnymi owadami w okresie letnim w Niemczech. Zaleca się, aby nie wykonywać gwałtownych ruchów wokół nich ani nie ruszać gniazd, aby zmniejszyć ryzyko nieprzyjemnego użądlenia.

Katarzyna W.

 

4 września 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Felietony

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*